FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2-2 (1-2). Liga - 2. kolejka

7 sierpnia na Lokotrans Arena odbyło się spotkanie 2. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami Mlady Boleslav i Jablonca. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

7 sierpnia  na Lokotrans Arena odbyło się spotkanie  2. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami Mlady Boleslav  i Jablonca. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 starć drużyna Mlady Boleslav wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie Vaclav Sejk dał prowadzenie swojej drużynie.

W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Michalowi Surzynowi z zespołu Jablonca.

Piłkarze Mlady Boleslav odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Matějovský.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Jablonca przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie dającego prowadzenie gola dla drużyny Jablonca strzelił Vladimir Jovović. Przy strzeleniu gola asystował Miloš Kratochvíl.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał David Houska, zawodnik Jablonca. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Mlady Boleslav rozpoczął w zmienionym składzie, za Davida Pecha, Lukáša Mašeka weszli Jiří Skalák, Jakub Fulnek. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Marek Matějovský, piłkarz Mlady Boleslav.

W 63. minucie Samuel Dancák został zmieniony przez Denisa Donata. Po chwili trener Jablonca postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Vladimira Jovovicia wszedł Dominik Pleštil, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Jablonca nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W 70. minucie w zespole Mlady Boleslav doszło do zmiany. Vojtěch Stránský wszedł za Tomáša Ladrę.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Miloš Kratochvíl z Jablonca.

Zawodnicy Mlady Boleslav nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 78. minucie wynik ustalił Daniel Mareček.

W 82. minucie Daniel Mareček został zmieniony przez Denisa Darmovzala, co miało wzmocnić jedenastkę Mlady Boleslav. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vaclava Sejka na Jana Chramostę oraz Davida Houskę na Václava Kadleca. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Václav Kadlec z zespołu Jablonca. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Mlady Boleslav otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Mlady Boleslav w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Jablonca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.