FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 Praga 4-1 (0-0). Liga czeska - 11. kolejka 1. ligi czeskiej

W meczu 11. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 16 października, drużyna FK Mlada Boleslav wygrała z Bohemiansem Praga 4-1 (0-0). Mecz na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav obejrzało 2 429 widzów.

11. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-10-16 16:00 | Stadion: Lokotrans Aréna | Widzów: 2429 | Arbiter: Tomáš Batík
D. Puškáč 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół FK Mlada Boleslav wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół FK Mlada Boleslav zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Bohemiansu Praga była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie sędzia pokazał kartkę Romanowi Květowi, zawodnikowi Bohemiansu Praga.

W tej samej minucie David Šimek został zastąpiony przez Samuela Dancáka. Między 32. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Mlada Boleslav i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy Bohemiansu Praga: Vojtěch Novák, David Puškáč, a na ich miejsce weszli Matěj Koubek, Jan Chramosta.

W tym czasie to piłkarze Bohemiansu Praga otworzyli wynik. W 61. minucie David Puškáč dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Roman Květ.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Josefowi Jindřišekowi z Bohemiansu Praga.

Zespół gości krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ jedenastka FK Mlada Boleslav doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ewerton. Przy zdobyciu bramki asystował David Douděra.

W 66. minucie w zespole FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Jiri Skalak wszedł za Tomáša Ladrę. W tej samej minucie trener FK Mlada Boleslav postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Daniel Fila, a murawę opuścił Michal Hlavatý. Daniel Fila bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bohemians Praga: Vladislavowi Levinowi w 70. i Danielowi Köstlowi w 78. minucie.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Bohemiansu Praga doszło do zmiany. Michael Ugwu wszedł za Ibrahima Div-Keïtę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Mlada Boleslav w 79. minucie spotkania, gdy David Jurásek zdobył drugą bramkę. Między 83. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Mlada Boleslav: Milan Szkoda, Ewerton, na ich miejsce weszli: Vojtech Stransky, Vojtěch Smrž. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petra Hronka, Josefa Jindřišeka zajęli: Jiří Bederka, Denis Vala.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FK Mlada Boleslav, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik na 3-1 podwyższył Daniel Fila. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył David Douděra.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mlada Boleslav w 90. minucie spotkania, gdy Jiri Skalak strzelił z karnego czwartego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Josef Jindřišek64′ 84′
30′ David Šimek
Daniel Krch
David Douděra
Martin Dostál
Marek Matejovsky
Petr Hronek83′
40′ 66′ Michal Hlavatý
Roman Květ30′
 79′ David Jurásek
Vladislav Levin70′
66′ Tomáš Ladra
Ibrahim Div-Keïta75′
88′ Milan Szkoda
Jan Chramosta59′
 65′ 88′ Ewerton Paixão da Silva
Matěj Koubek32′ 59′
Pavel Halouska
Patrik Le Giang
Ondřej Zahustel
Jiří Bederka83′
30′ 44′ Samuel Dancák
Adam Kadlec
66′  90′ (k.) Jiri Skalak
Denis Vala84′
88′ Vojtěch Smrž
Vojtěch Novák59′
66′  89′ Daniel Fila
David Puškáč59′  61′
88′ Vojtech Stransky
Michael Junior Ugwu75′

Jedenastka FK Mlada Boleslav była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze FK Mlada Boleslav otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.