FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 Praga 3-1 (1-0). Liga czeska - 34. kolejka 1. ligi czeskiej

W meczu 34. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 29 maja, jedenastka FK Mlada Boleslav zwyciężyła z Bohemiansem Praga 3-1 (1-0). Mecz na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav obejrzało 428 widzów.

34. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-29 17:00 | Stadion: Lokotrans Aréna | Widzów: 428 | Arbiter: Karel Hrubes
T. Necid 71'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół FK Mlada Boleslav wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze FK Mlada Boleslav otworzyli wynik. W 17. minucie bramkę zdobył Václav Drchal. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Dominika Preislera.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Marek Matejovsky z zespołu gospodarzy. Była to 34. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Mlada Boleslav.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Mlada Boleslav w 51. minucie spotkania, gdy Radim Řezník strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Jiri Skalak.

W 60. minucie za Daniela Krcha wszedł Till Schumacher. Chwilę później trener Bohemiansu Praga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Davida Puškáča. Na boisko wszedł Tomasz Necid, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie gola kontaktowego strzelił Tomasz Necid.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy FK Mlada Boleslav: Ladislav Dufek, Milan Jirásek, a na ich miejsce weszli Jiri Skalak, Marek Matejovsky. Trener FK Mlada Boleslav wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michala Škodę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jiří Klíma. Posunięcie trenera było słuszne. Michala Škodę strzelił trzeciego gola w 87. minucie spotkania. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Bohemiansu Praga doszło do zmiany. Adam Kadlec wszedł za Jiříego Bederkę.

Jedenastka Bohemiansu Praga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Michal Škoda. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jaromír Zmrhal.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Dominik Mašek wszedł za Václava Drchala. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jiří Bederka85′
 51′ Radim Řezník
Roman Květ
79′ Jiri Skalak
Vladislav Levin
34′ 79′ Marek Matejovsky
Jan Vondra
Jaromír Zmrhal
Vojtěch Novák61′
 17′ 88′ Václav Drchal
Matěj Pulkrab71′
79′ Jiří Klíma
David Puškáč61′
Jakub Diviš
Hugo Jan Bačkovský
Aleksey Tataev
Adam Kadlec85′
79′ Ladislav Dufek
Daniel Kosek
79′ Milan Jirásek
Till Sebastian Schumacher60′
88′ Dominik Mašek
Kamil Vacek61′
Lukáš Mašek
Tomasz Necid61′  71′ 90′ (k.)
79′  87′ Michal Škoda
Pavel Osmančík71′

Arbiter nie ukarał zawodników Bohemiansu Praga żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Bohemiansu Praga w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.