FK Jablonec - Slovan Liberec 2-1 (1-0). Liga czeska - 24. kolejka 1. ligi czeskiej

20 marca na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą odbyło się spotkanie 24. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Jablonca i Slovanu Liberec. Mecz zakończył się zwycięstwem Jablonca 2-1.

M. Rabušic 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 55 razy. Drużyna Slovanu Liberec wygrała aż 25 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jablonca w 17. minucie spotkania, gdy Ivan Schranz zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Vladimir Jovović.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Jablonca.

Trener Slovanu Liberec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Michal Faško, a murawę opuścił Marios Pourzitidis. W 52. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Michael Rabušic. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Prawie natychmiast Vojtěch Kubista wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jablonca, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Jan Krob.

Jedyną kartkę w meczu dostał Ivan Schranz z Jablonca. Była to 59. minuta meczu. W 64. minucie Jhon Mosquera zastąpił Jakuba Nečasa. W tej samej minucie Martin Koscelník został zmieniony przez Jakuba Pešeka, co miało wzmocnić drużynę Slovanu Liberec. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Pleštila na Vaclava Pilarza w 67. minucie oraz Miloša Kratochvíla na Tomasza Huebschmana w tej samej minucie.

Kibice Jablonca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Hrubego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ivan Schranz. W doliczonej drugiej minucie pojedynku w zespole Jablonca doszło do zmiany. Tomáš Smejkal wszedł za Vladimira Jovovicia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jakub Jugas
 54′ Vojtěch Kubista
Marios Pourzitidis46′
Jaroslav Zelený
Matěj Chaluš
Jan Krob
Michal Fukala
67′ Dominik Pleštil
Martin Koscelník64′
Jakub Považanec
Jan Mikula
90′ Vladimir Jovović
Michal Sadílek
82′ Miloš Kratochvíl
Michael Rabušic  52′ (k.)
Martin Doležal
Imad Rondić
 17′ 59′ 90′ Ivan Schranz
Jhon Édison Mosquera Rebolledo64′
Vlastimil Hrubý
Filip Nguyen
Jakub Podaný
David Cancola
90′ Robert Hrubý
Michal Faško46′
82′ Tomasz Huebschman
Kristian Michal
67′ Vaclav Pilarz
Jakub Nečas64′
90′ Tomáš Smejkal
Jakub Pešek64′
Jan Chramosta
Jan Šulc

Sędzia nie ukarał zawodników Slovanu Liberec żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Jablonca w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.