FK Jablonec - Slovan Liberec 0-1 (0-1). Liga czeska - 9. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 9. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 26 września, drużyna Jablonca przegrała z Slovanem Liberec 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą obejrzało 3 811 widzów.

9. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-09-26 16:00 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 3811 | Arbiter: Karel Hrubes
FK Jablonec
Slovan Liberec
0
1
Ľ. Tupta 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Jedenastka Slovanu Liberec wygrała aż 25 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 15.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Havelkę z Slovanu Liberec, a w 36. minucie Jana Kroba z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ľubomír Tupta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slovanu Liberec, strzelając gola w 37. minucie starcia. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Jana Mikulę, piłkarza gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slovanu Liberec.

W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Christowi Tiéhiemu z Slovanu Liberec. Niedługo później trener Slovanu Liberec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Jakub Nečas, a murawę opuścił Ľubomír Tupta.

W 58. minucie Michal Faško został zmieniony przez Christiána Frýdeka. Trener Jablonca postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Dominika Pleštila i na pole gry wprowadził napastnika Tomáša Čvančarę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 67. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Slovanu Liberec: Jan Matoušek, Imad Rondić, Filip Havelka, na ich miejsce weszli: Abdulla Helal, Michael Rabušic, Marios Pourzitidis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miloša Kratochvíla, Vaclava Pilarza zajęli: Tomáš Malínský, Martin Nespor.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomáša Čvančarę z Jablonca, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Milana Knoblocha z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dominik Plechatý
36′ Jan Krob
Jan Mikula44′
David Houska
Filip Havelka30′ 83′
66′ Dominik Pleštil
Jan Matoušek67′
70′ Miloš Kratochvíl
Ľubomír Tupta  37′ 57′
81′ Vaclav Pilarz
Marios Pourzitidis83′
70′ Tomáš Malínský
Christián Frýdek58′
Tomáš Smejkal
Jakub Nečas57′
66′ 80′ Tomáš Čvančara
Abdulla Yusuf Helal67′
81′ Martin Nespor
Michael Rabušic83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół Jablonca w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.