FK Jablonec - Slavia Praga 2-3 (0-1). Liga - 3. kolejka

14 sierpnia na Stadionie Strelnice w Jablonecu nad Nysą odbył się pojedynek 3. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami Jablonca i Slavii Praga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 3-2.

14 sierpnia  na Stadionie Strelnice w Jablonecu nad Nysą odbył się pojedynek  3. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami Jablonca  i Slavii Praga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 3-2.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół Slavii Praga wygrał 11 razy i zanotował cztery porażki oraz osiem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Jablonca. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Michal Surzyn osłabiając tym samym zespół Jablonca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w ósmej minucie spotkania, gdy Moses Usor strzelił pierwszego gola. Między 24. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Jablonca i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slavii Praga.

Na drugą połowę zespół Slavii Praga wyszedł w zmienionym składzie, za Mosesa Usora, Ivana Schranza weszli Daniel Smiga, Ibrahim Traore.

W 51. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Jablonca Jan Hanus.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Matej Polidar.

W 60. minucie Taras Kacharaba został zastąpiony przez Tomáša Holeša.

Drużyna Jablonca ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Slavii Praga, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry wynik na 1-3 podwyższył Ibrahim Traore. Asystę zaliczył Petr Ševčík.

Zawodnicy Jablonca odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie wynik ustalił Jan Chramosta. Przy strzeleniu gola pomógł Pavel Šulc.

W 78. minucie Lukáš Masopust został zmieniony przez Petera Olayinkę, co miało wzmocnić drużynę Slavii Praga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Šulca na Tomáša Malínskiego. W doliczonej piątej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Ales Mandous z Slavii Praga. Zespołowi Jablonca zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Slavii Praga.

Zespół Slavii Praga zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Jablonca, natomiast zawodnikom Slavii Praga przyznał dwie żółte.

Zespół Jablonca w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Slavii Praga w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.