FK Jablonec - FK Teplice 4-1 (2-0). Liga czeska - 31. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 31. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 7 maja, drużyna Jablonca wygrała z Teplicem 4-1 (2-0). Mecz na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą obejrzało 459 widzów.

31. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-07 18:00 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 459 | Arbiter: Ondřej Berka
R. Jukl 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań zespół Jablonca wygrał 18 razy i zanotował 13 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Martin Doležal dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Dominik Pleštil.

W 20. minucie Ivan Schranz zastąpił Roberta Hrubego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Martin Doležal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jablonca, strzelając kolejnego gola w 40. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Vladimir Jovović.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Tomášowi Vondrášekowi, piłkarzowi gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył Vojtěch Kubista.

W 54. minucie w drużynie Jablonca doszło do zmiany. Vaclav Pilarz wszedł za Dominika Pleštila.

Zawodnicy Teplica odpowiedzieli strzeleniem gola. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Robert Jukl. Przy zdobyciu bramki asystował Tomáš Vondrášek.

W 62. minucie w jedenastce Teplica doszło do zmiany. Jan Fortelný wszedł za Davida Černego. W tej samej minucie trener Teplica postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Martin Macej, a murawę opuścił Vukadin Vukadinović.

W 72. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Martin Doležal z Jablonca. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Ondrejowi Mazuchowi z Teplica.

W tej samej minucie w zespole Teplica doszło do zmiany. Daniel Trubač wszedł za Pavela Moulisa. A kibice Jablonca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomáša Smejkala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Jakub Považanec. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Jan Chramosta, Jakub Martinec, a na ich miejsce weszli Martin Doležal, Vojtěch Kubista.

W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Aloisowi Hyčce z jedenastki gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Tomáš Vondrášek47′
 48′ 84′ Vojtěch Kubista
Ondrej Mazuch82′
Jaroslav Zelený
Šimon Gabriel
Jan Krob
David Černý62′
54′ Dominik Pleštil
Jan Knapík
84′ Jakub Považanec
Alois Hyčka86′
Tomasz Huebschman
Lukasz Mareczek
Vladimir Jovović
Robert Jukl  60′
 3′, 40′, 72′ 84′ Martin Doležal
Pavel Moulis82′
20′ Ivan Schranz
Vukadin Vukadinović62′
Vlastimil Hrubý
Luděk Němeček
84′ Jakub Martinec
Jan Shejbal
Jakub Podaný
Jan Fortelný62′
20′ Robert Hrubý
Matěj Radosta
54′ Vaclav Pilarz
Daniel Trubač82′
84′ Tomáš Smejkal
Martin Macej62′
84′ Jan Chramosta
Tadeáš Vachoušek

Arbiter nie ukarał piłkarzy Jablonca żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Teplica w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.