FK Jablonec - Banik Ostrawa 1-0 (0-0). Liga czeska - 1. kolejka 1. ligi czeskiej

W spotkaniu 1. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 24 lipca, zespół Jablonca wygrał z Banikiem Ostrawa 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą obejrzało 2 385 widzów.

1. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-07-24 16:00 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 2385 | Arbiter: Ondřej Pechanec
FK Jablonec
Banik Ostrawa
1
0
V. Pilař 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 starcia drużyna Jablonca wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz 22 remisy.

Już w pierwszych minutach jedenastka Jablonca próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie Dyjan został zastąpiony przez Romana Potočnego. Między 58. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 70. minucie Nemanja Kuzmanovič został zmieniony przez Yirę Sor, co miało wzmocnić drużynę Banika Ostrawa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Malínskiego na Vaclava Pilarza. Po chwili trener Banika Ostrawa postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ladislava Almásiego wszedł Jakub Pokorný, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Banika Ostrawa nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W tej samej minucie Lukáš Budínský został zmieniony przez Jiříego Klímę, co miało wzmocnić jedenastkę Banika Ostrawa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miloša Kratochvíla na Tomáša Smejkala.

Mimo że drużyna Jablonca nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 93 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu bramkę zdobył Vaclav Pilarz. Asystę przy golu zanotował Dominik Pleštil.

Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w zespole Jablonca doszło do zmiany. Libor Holík wszedł za Dominika Pleštila.

David Lischka
58′ Jan Krob
Jiří Fleišman90′
Jakub Považanec
Lukáš Budínský79′
90′ Dominik Pleštil
Dyjan Carlos de Azevedo55′
73′ Tomáš Malínský
David Buchta78′
84′ Miloš Kratochvíl
Radovan Murin
90′ Libor Holík
Jakub Pokorný79′
Tomasz Huebschman
Muhammed Sanneh
73′  88′ 89′ Vaclav Pilarz
Roman Potočný55′ 67′
84′ Tomáš Smejkal
Yira Collins Sor70′
Antonín Vaníček
Jiří Klíma79′
Tomáš Čvančara
Tomáš Zajic

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Banika Ostrawa pokazał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Banika Ostrawa w drugiej połowie dokonała czterech zmian.