FC Slovan Liberec - FK Teplice 5-1 (3-1). Liga - 2. kolejka

6 sierpnia na Stadionie U Nisy odbył się pojedynek 2. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami FC Slovan Liberec i Teplica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Slovan Liberec 5-1.

6 sierpnia  na Stadionie U Nisy odbył się pojedynek  2. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami FC Slovan Liberec  i Teplica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Slovan Liberec 5-1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 starcia drużyna FC Slovan Liberec wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Doumbia. Asystę zanotował Christian Frydek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Slovan Liberec w 22. minucie spotkania, gdy Maksym Taloverov strzelił drugiego gola.

Zawodnicy Teplica odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie gola kontaktowego strzelił Jakub Urbanec. Przy zdobyciu bramki asystował Abdallah Gningue.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry nie dał szans obrony bramkarzowi Mick van Buren. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Christian Frydek.

Na drugą połowę jedenastka Teplica wyszła w zmienionym składzie, za Tomáša Kučerę, Filipa Zaka weszli Jan Knapik, Ladislav Kodad.

Mick van Buren wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Slovan Liberec, strzelając kolejnego gola w 53. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Imada Rondicia.

W 59. minucie Jakub Kristan zastąpił Romana Cerepkaiego. W tej samej minucie Tomáš Vondrášek został zmieniony przez Matěja Hybša, co miało wzmocnić zespół Teplica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Preislera na Jana Matoušeka. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Lukášowi Červowi, piłkarzowi FC Slovan Liberec.

W 69. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Mick van Buren z FC Slovan Liberec. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Arbiter nie ukarał zawodników Teplica żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Slovan Liberec pokazał jedną żółtą.

Drużyna FC Slovan Liberec w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Teplica w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.