FC Hradec Kralove - Viktoria Pilzno 1-2 (1-1). Liga - 3. kolejka

W pojedynku 3. kolejki FORTUNAy, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Hradca Kralove przegrał z Viktorią Pilzno 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Lokotrans Arena w Mladzie Boleslav.

W  pojedynku 3. kolejki  FORTUNAy, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Hradca Kralove przegrał  z Viktorią Pilzno  1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Lokotrans Arena w Mladzie Boleslav.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów drużyna Hradca Kralove wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vojtěch Smrž osłabiając tym samym zespół Hradca Kralove.

Nagle to piłkarze Viktorii Pilzno otworzyli wynik. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Tomáš Chorý. Asystę przy golu zaliczył Modou N'Diaye.

Drużyna Hradca Kralove nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 44. minucie Filip Kubala wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Petr Kodes.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Viktorii Pilzno wyszła w zmienionym składzie, za Jana Sykorę, Jana Klimenta weszli Aleš Čermák, Jan Kopic. W 63. minucie Modou N'Diaye zastąpił Václava Pilařa.

Między 63. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Hradca Kralove: Jakub Kucera, Matej Rynes, na ich miejsce weszli: Stepan Harazim, Filip Novotny. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jhona Mosquery, Tomáša Chorego zajęli: Fortune Bassey, Erik Jirka. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Radę z Hradca Kralove, a w 67. minucie Mohameda Tijaniego z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Viktorii Pilzno przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie wynik ustalił Václav Pilař. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jan Kopic.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę obejrzał Filip Novotny z drużyny Hradca Kralove. W następstwie utraty gola trener Hradca Kralove postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Petra Kodesa i na pole gry wprowadził napastnika Erika Prekopa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Františeka Čecha, zawodnika Hradca Kralove.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Zespół Viktorii Pilzno zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Hradca Kralove, a zawodnikom Viktorii Pilzno pokazał jedną żółtą.

Zespół Hradca Kralove w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Viktorii Pilzno w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.