FC Hradec Králové - FK Teplice 3-0 (2-0). Liga czeska - 12. kolejka 1. ligi czeskiej

24 października na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav odbył się mecz 12. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Hradca Kralove i Teplica. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hradca Kralove 3-0. Na stadionie zasiadło 849 widzów.

12. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-10-24 16:00 | Stadion: Lokotrans Aréna | Widzów: 849 | Arbiter: Ondřej Berka
FC Hradec Králové
FK Teplice
3
0
P. Dvořák 2',85'
J. Rada 35'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Hradca Kralove wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Pavel Dvořák.

Jedenastka Teplica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hradca Kralove, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Jakub Rada.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Teplica wyszła w zmienionym składzie, za Roberta Jukla wszedł Lukasz Mareczek. W 55. minucie kartkę dostał Jan Mejdr z zespołu Hradca Kralove.

Kibice Teplica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juan Matías Succar Cañote. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jan Fortelný. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Petra Kodeša, piłkarza Hradca Kralove. W 75. minucie za Jana Rezka wszedł Jakub Maresz.

W tej samej minucie w drużynie Teplica doszło do zmiany. David Černý wszedł za Pavela Moulisa. Chwilę później trener Hradca Kralove postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Jiří Kateřiňák, a murawę opuścił Jakub Rada. W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Jakubowi Mareszowi, zawodnikowi Teplica.

W 85. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Pavela Dvořáka. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Jan Knapík
68′ 86′ Petr Kodeš
Tomáš Vondrášek
55′ Jan Mejdr
Robert Jukl46′
Filip Novotný
Pavel Moulis75′
 35′ 76′ Jakub Rada
Ladislav Kodad
 2′, 85′ 85′ (k.) 90′ Pavel Dvořák
Štěpán Krunert
90′ Daniel Vašulín
Jan Fortelný59′
Adam Vlkanova
Jan Rezek75′
Patrik Vízek
Luděk Němeček
90′ Štěpán Harazim
Karel Hasil
Michal Leibl
Josef Švanda
76′ Jiří Kateřiňák
David Černý75′
86′ Dominik Soukeník
Lukasz Mareczek46′
90′ Filip Kubala
Jakub Maresz75′ 84′
Erik Prekop
Juan Matías Succar Cañote59′

Piłkarze Hradca Kralove otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.