FC Hradec Králové - FK Pardubice 2-0 (1-0). Liga czeska - 8. kolejka 1. ligi czeskiej

17 września na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav odbył się pojedynek 8. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Hradca Kralove i Pardubic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hradca Kralove 2-0. Spotkanie obejrzało 1 605 widzów.

8. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-09-17 19:00 | Stadion: Lokotrans Aréna | Widzów: 1605 | Arbiter: Ladislav Szikszay
FC Hradec Králové
FK Pardubice
2
0
J. Král 36'
D. Vašulín 88'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hradca Kralove i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hradca Kralove w 36. minucie spotkania, gdy Jan Král strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Adam Vlkanova.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hradca Kralove.

Na drugą połowę drużyna Pardubic wyszła w zmienionym składzie, za Lukáša Červa wszedł Michal Beran. W 60. minucie Emil Tischler został zmieniony przez Dominika Kostkę.

W 69. minucie w jedenastce Pardubic doszło do zmiany. Pavel Černý wszedł za Lukáša Matějkę. Trener Pardubic postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Mojmíra Chytila i na pole gry wprowadził napastnika Davida Hufa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Hradca Kralove doszło do zmiany. Filip Kubala wszedł za Pavela Dvořáka.

Drużyna Pardubic ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hradca Kralove, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie wynik ustalił Daniel Vašulín. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jakub Rada.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze Hradca Kralove: Erik Prekop, Dominik Soukeník, a na ich miejsce weszli Adam Vlkanova, Daniel Vašulín. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Carlos Eduardo Lopes Cruz
29′ František Čech
Jan Jeřábek
 36′ Jan Král
Filip Čihák
33′ Petr Kodeš
Martin Toml16′
Jan Mejdr
Lukáš Červ46′
86′ Pavel Dvořák
Emil Tischler60′
90′ Adam Vlkanova
Tomáš Čelůstka
Filip Novotný
Tomáš Solil
Jakub Rada
Mojmír Chytil76′
 88′ 90′ Daniel Vašulín
Dominik Kostka60′
90′ Dominik Soukeník
Adam Lupac
86′ Filip Kubala
Pavel Černý69′
90′ Erik Prekop
David Huf76′

Zawodnicy Hradca Kralove obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Hradca Kralove w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Pardubic w drugiej połowie dokonał czterech zmian.