FC FASTAV Zlín - FK Pardubice 0-4 (0-2). Liga czeska - 29. kolejka 1. ligi czeskiej

25 kwietnia na Stadionie Letná w Zlinie odbył się mecz 29. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i Pardubic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pardubic 4-0.

D. Huf 80',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Martinowi Cedidli z drużyny gospodarzy. Była to 14. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pardubic w 15. minucie spotkania, gdy Cadu zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Drużyna FASTAV Zlin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie Cadu po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Przy zdobyciu bramki asystował Tomáš Solil.

Na murawie, jak to często zdarzało się FASTAV Zlin w tym sezonie, pojawił się Róbert Matějov, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 35. minucie Václava Procházkę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 36. minucie Lukáš Vraštil został zmieniony przez Dominika Janošeka. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FASTAV Zlin wyszła w zmienionym składzie, za Martina Cedidlę wszedł Lamin Jawo. Trener Pardubic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł David Huf, a murawę opuścił Pavel Černý. David Huf nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając dwie bramki. Był to już jego dziewiąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie Michal Hlavatý został zmieniony przez Dominika Kostkę, a za Cadu wszedł na boisko Jiří Sláma, co miało wzmocnić zespół Pardubic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Potočnego na Pedro Martíneza.

Dopiero w drugiej połowie David Huf wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pardubic, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Tomáš Čelůstka.

W 87. minucie w drużynie Pardubic doszło do zmiany. Lee Sang-Hyeok wszedł za Ewertona.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 0-4 zdobył ponownie w doliczonej trzeciej minucie spotkania David Huf. Bramka padła po podaniu Emila Tischlera.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Jiří Letáček
35′ Václav Procházka
Michal Hlavatý63′
14′ 46′ Martin Cedidla
Emil Tischler
36′ Lukáš Vraštil
Ewerton Paixão da Silva87′
Youba Dramé
Tomáš Solil
Tomáš Poznar
Jan Jeřábek
74′ Roman Potočný
Pavel Černý63′
Matěj Rakovan
Štěpán Hrnčíř
Jakub Kolář
Jan Prosek
35′ Róbert Matějov
Jiří Sláma76′
36′ Dominik Janošek
Martin Šejvl
74′ Pedro Martínez García
Dominik Kostka63′
46′ Lamin Jawo
Sang-Hyeok Lee87′
Martins Toutou Mpondo
David Huf63′  80′, 90′

Jeśli jedenastka FASTAV Zlin nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom FASTAV Zlin przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.