FC FASTAV Zlín - Banik Ostrawa 1-1 (1-1). Liga czeska - 16. kolejka 1. ligi czeskiej

23 stycznia na Stadionie Letná w Zlinie odbyło się spotkanie 16. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i Banika Ostrawa. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

P. Buchta 24' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół Banika Ostrawa wygrał aż 11 razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Romana Potočnego z Banika Ostrawa, a w 12. minucie Tomáša Poznara z drużyny przeciwnej.

W 24. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FASTAV Zlin Petr Buchta. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Buchtę z Banika Ostrawa, a w 37. minucie Jakuba Kolářa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Tomáš Poznar. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Drugą połowę drużyna Banika Ostrawa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pepe Menę, Davida Buchtę weszli Azevedo, Gigli Ndefe. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jiříego Fleišmana z Banika Ostrawa, a w 58. minucie Cheicka Oumara z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Filip Kaloč został zmieniony przez Adama Jánoša. Po chwili trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Youba Dramé, a murawę opuścił Lamin Jawo. Trener Banika Ostrawa postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Romana Potočnego i na pole gry wprowadził napastnika Tomáša Zajíca, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 85. minucie Nemanja Kuzmanovič został zmieniony przez Muhameda Tijaniego, co miało wzmocnić jedenastkę Banika Ostrawa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Poznara na Petra Jiracka oraz Jakuba Janetzkiego na Dominika Simerskiego.

Martin Fillo
37′ Jakub Kolář
Jaroslav Svozil
24′ (samob.) Petr Buchta
Patrizio Stronati
Martin Cedidla
Jiří Fleišman47′
90′ Jakub Janetzký
David Buchta33′ 46′
Antonín Fantiš
Filip Kaloč64′
Marek Hlinka
Roman Potočný5′ 75′
58′ Cheick Oumar Conde
Daniel Tetour
 44′ (k.) 12′ 87′ Tomáš Poznar
José Mena Rodríguez46′
73′ Lamin Jawo
Nemanja Kuzmanovič85′
Matěj Rakovan
Viktor Budinský
90′ Dominik Simerský
Ondřej Kukučka
73′ Youba Dramé
Gigli Ndefe46′
87′ Petr Jiracek
Tomáš Zajíc75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej jedną. Zawodnicy Banika Ostrawa dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Banika Ostrawa w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.