FC FASTAV Zlín - AC Sparta Praga 0-3 (0-2). Liga czeska - 20. kolejka 1. ligi czeskiej

W starciu 20. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 20 lutego, jedenastka FASTAV Zlin przegrała ze Spartą Pragą 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadionie Letná w Zlinie.

L. Kozák 49'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 meczów drużyna Spartej Pragi wygrała 16 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartej Pragi w 20. minucie spotkania, gdy Adam Karabec strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Ladislav I.

W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Davidowi Pavelce, piłkarzowi Spartej Pragi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartej Pragi w 36. minucie spotkania, gdy Dávid Hancko zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Drugą połowę zespół FASTAV Zlin rozpoczął w zmienionym składzie, za Marka Hlinkę wszedł Youba Dramé.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Libor Kozak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Między 55. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Pedro Martínez, a murawę opuścił Jakub Janetzký. W tej samej minucie Róbert Matějov zastąpił Antonína Fantiša.

W 67. minucie kartkę otrzymał Ladislav II z Spartej Pragi. Trener Spartej Pragi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Součeka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Adam Karabec. Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Ladislav I z drużyny gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Ondrzej Czelustka
64′ Róbert Matějov
Dávid Hancko  36′ (k.)
Cheick Oumar Conde
Ladislav Krejčí67′
Dominik Janošek
Srđan Plavšić90′
46′ Marek Hlinka
Ladislav Krejczi83′ 90′
64′ Jakub Janetzký
David Pavelka28′
87′ Tomáš Poznar
Adam Karabec  20′ 77′
61′ Lamin Jawo
David Lischka
46′ Youba Dramé
Dominik Plechatý
64′ Pedro Martínez García
Matěj Polidar90′
64′ Antonín Fantiš
Filip Souček77′
87′ Martins Toutou Mpondo
Ondřej Novotný84′

Zawodnicy FASTAV Zlin dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.