FC FASTAV Zlín - 1. FK Pribram 0-1 (0-0). Liga czeska - 27. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 27. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 18 kwietnia, zespół FASTAV Zlin przegrał z FK Pribram 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Letná w Zlinie.

T. Pilík 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka FASTAV Zlin wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 22. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FASTAV Zlin i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka FK Pribram rozpoczęła w zmienionym składzie, za Josefa Obdržala wszedł Karel Soldát. W 60. minucie Lamin Jawo został zastąpiony przez Youbę Dramégo.

Kibice FASTAV Zlin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jakuba Janetzkiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dominik Janošek. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Petrowi Buchcie z FASTAV Zlin. Była to 68. minuta starcia.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Tomáš Pilík dla zespołu FK Pribram. Bramka padła w tej samej minucie. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy FASTAV Zlin: Vakhtang Tchanturishvili, Lukáš Vraštil, a na ich miejsce weszli Róbert Matějov, Antonín Fantiš.

Po chwili trener FK Pribram postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Stanislav Vávra, a murawę opuścił Tomáš Pilík. W 82. minucie Marek Hlinka został zmieniony przez Pedro Martíneza, co miało wzmocnić jedenastkę FASTAV Zlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jiříego Mezerę na Jana Kvídę oraz Edrisę Lubegę na Tomasa Docekala.

Steve Kingue
68′ Petr Buchta
Juan Olivier Simo Kingue
42′ 73′ Róbert Matějov
Jiří Mezera84′
82′ Marek Hlinka
Tomáš Pilík  70′ (k.) 79′
Roman Potočný
Filip Zorvan
22′ 61′ Dominik Janošek
Emmanuel Antwi
60′ Lamin Jawo
Josef Obdržal28′ 46′
73′ Antonín Fantiš
Jan Kvída84′
73′ Lukáš Vraštil
Jiří Januška
60′ Youba Dramé
Karel Soldát46′
61′ Jakub Janetzký
Chris Cortez
82′ Pedro Martínez García
Tomas Docekal87′
73′ Vakhtang Tchanturishvili
Stanislav Vávra79′

Drużyna FASTAV Zlin miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze FASTAV Zlin dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka FK Pribram w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.