FC Baník Ostrava - Fastav Zlin 3-1 (3-0). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na Mestsky stadion Ostrava w Ostrawej-Vitkowice odbyło się spotkanie 3. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami Baníka Ostrava i Fastavu Zlín. Mecz zakończył się zwycięstwem Baníka Ostrava 3-1.

13 sierpnia  na Mestsky stadion Ostrava w Ostrawej-Vitkowice odbyło się spotkanie  3. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami Baníka Ostrava  i Fastavu Zlín. Mecz zakończył się zwycięstwem Baníka Ostrava 3-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Baníka Ostrava wygrał aż dziewięć razy, zremisował pięć, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Baníka Ostrava otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Michal Frydrych. W zdobyciu bramki pomógł Jiří Fleišman.

W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jan Silny osłabiając tym samym zespół Fastavu Zlín. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Martinowi Filli z drużyny Fastavu Zlín. Była to 29. minuta pojedynku.

Petr Jaron wywołał eksplozję radości wśród kibiców Baníka Ostrava, zdobywając kolejną bramkę w 34. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Petr Jaron.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Baníka Ostrava w 38. minucie spotkania, gdy David Buchta strzelił trzeciego gola.

Na drugą połowę zespół Baníka Ostrava wyszedł w zmienionym składzie, za Muhammeda Sanneha wszedł Gigli Ndefe. Także drużyna Fastavu Zlín rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Hrubego wszedł Vukadin Vukadinovic. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Joss Didiba z Fastavu Zlín. Była to 54. minuta meczu.

W 66. minucie za Jiříego Klímę wszedł Muhammed Tijani. W 71. minucie Petr Jaron został zmieniony przez Roberta Miskovica, co miało wzmocnić drużynę Baníka Ostrava. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Fillę na Lukáša Hrdličkę.

Piłkarze Fastavu Zlín w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie wynik ustalił Jakub Kolar.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Fastavu Zlín: Nedjeljko Kovinic, Jan Hellenbrand, a na ich miejsce weszli Lamin Jawo, Joss Didiba. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia wyrzucił z boiska Giglego Ndefe'a z Baníka Ostrava. Chwilę później trener Baníka Ostrava postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Nemanję Kuzmanovicia wszedł Eldar Sehić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Baníka Ostrava utrzymać prowadzenie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zawodnicy Baníka Ostrava dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.