Dynamo Czeskie Budziejowice - SFC Opava 0-1 (0-0). Liga czeska - 20. kolejka 1. ligi czeskiej

21 lutego na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się spotkanie 20. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Dynamo i SFC Opava. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SFC Opava 1-0.

20. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-02-21 14:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Arbiter: Jan Petřík
Dynamo Czeskie Budziejowice
SFC Opava
0
1
D. Březina 88'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna Dynamo wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie za Davida Ledeckiego wszedł Patrik Brandner.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tomášowi Čvančarze z SFC Opava. Była to 34. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie Karol Mészáros został zmieniony przez Dame'a Diopa, co miało wzmocnić zespół Dynamo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Hellebranda na Jana Řezníčeka w 75. minucie. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Matěj Valenta wszedł za Patrika Čavoša.

W tej samej minucie w jedenastce Dynamo doszło do zmiany. Jonáš Vais wszedł za Marka Alvira. Chwilę później trener SFC Opava postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł René Dedič, a murawę opuścił Tomáš Smola. Między 79. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SFC Opava i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla SFC Opava zdobył David Březina w 88. minucie. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Tomas Rataj, Matěj Hrabina, a na ich miejsce weszli Tomáš Čvančara, Karol Mondek.

Jiří Kulhánek
85′ Martin Králik
Joss Didiba Moudoumbou
Pavel Novák
Karol Mondek89′
Petr Javorek
Christ Junior Tiéhi
46′ Karol Mészáros
Matěj Helešic82′
77′ Marko Alvir
Aleš Nešický
Matej Mršič
Patrik Hellebrand75′
77′ Patrik Čavoš
Tomáš Čvančara34′ 89′
16′ David Ledecký
Tomáš Smola78′
Vojtěch Vorel
Tomáš Digaňa
16′ Patrik Brandner
Matěj Hrabina89′
Filip Havelka
Tomas Rataj89′
Lukáš Jánošík
Lukáš Kania
77′ Jonáš Vais
Jan Řezníček75′
77′ Matěj Valenta
Jan Schaffartzik
46′ Dame Diop
René Dedič78′ 79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Dynamo dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.