Dynamo Czeskie Budziejowice - MFK Karwina 3-1 (2-1). Liga czeska - 9. kolejka 1. ligi czeskiej

25 września na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się spotkanie 9. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Dynamo i MFK Karwina. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dynamo 3-1. Starcie obejrzało 1 673 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kacpra Zycha występującego w MFK Karwina.

9. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-09-25 16:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 1673 | Arbiter: Ladislav Szikszay
A. Křapka 25'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Dynamo wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze MFK Karwina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Antonín Křapka.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 28. minucie Mick van Buren wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pavel Novák.

W 31. minucie Lukáš Čmelík zastąpił Daniela Bartla.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Dynamo przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie dającego prowadzenie gola dla piłkarzy Dynamo strzelił Jakub Hora.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Pavelowi Novákowi z Dynamo. Była to 37. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie w jedenastce Dynamo doszło do zmiany. Ondřej Mihálik wszedł za Fortune'a Akpana.

Zespół MFK Karwina ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie trafił Ondřej Mihálik. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Mick van Buren.

W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patrika Čavoša z Dynamo, a w 66. minucie Kristiego Qose'a z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Marco Tulio został zmieniony przez Kristiego Qose'a, a za Lukáša Bartošáka wszedł na boisko Vlasiy Sinyavskiy, co miało wzmocnić drużynę MFK Karwina. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Horę na Petra Javorka w 78. minucie. Kibice Dynamo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michala Škodę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Patrik Hellebrand.

Chwilę później trener MFK Karwina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Kacper Zych, a murawę opuścił Daniel Stropek. W samej końcówce starcia w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Patrik Brandner wszedł za Mateja Mršiča. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Martin Šindelář
37′ Pavel Novák
Eldar Šehić
78′ Patrik Hellebrand
Daniel Stropek80′
 28′ Mick van Buren
Lukáš Čmelík31′
89′ Matej Mršič
Lukáš Bartošák64′
62′ Patrik Čavoš
Marco Tulio De Paula Medeiros64′
 34′ 78′ Jakub Hora
Rajmund Mikuš
57′ Fortune Akpan Bassey
Daniel Bartl31′
78′ Petr Javorek
Kristi Qose64′ 66′
89′ Patrik Brandner
Vlasiy Sinyavskiy64′
57′  60′ Ondřej Mihálik
Matěj Jurásek
78′ Michal Škoda
Kacper Roman Zych80′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.