Dynamo Czeskie Budziejowice - MFK Karwina 1-1 (0-1). Liga czeska - 11. kolejka 1. ligi czeskiej

12 grudnia na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się spotkanie 11. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Dynamo i MFK Karwina. Mecz zakończył się remisem 1-1.

11. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2020-12-12 14:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Arbiter: Ondřej Ginzel
Dynamo Czeskie Budziejowice
MFK Karwina
1
1
P. Brandner 64'
K. Qose 7'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Dynamo wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MFK Karwina w siódmej minucie spotkania, gdy Kristi Qose strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Kristiemu Qose'owi z jedenastki gości. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MFK Karwina.

Trener Dynamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 50. minucie na plac gry wszedł Matej Mršič, a murawę opuścił Karol Mészáros. A trener MFK Karwina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dávida Gubę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kristi Qose.

Zespół Dynamo otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie wynik ustalił Patrik Brandner.

W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Lukášowi Bartošákowi, piłkarzowi MFK Karwina. W 70. minucie za Christiána Herca wszedł Vojtěch Smrž. Między 82. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Dynamo: Filip Havelka, Benjamin Čolič, na ich miejsce weszli: Fortune Akpan, Pavel Novák. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michala Papadopulos, Lukáša Bartošáka zajęli: Roman Haša, Rajmund Mikuš.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Giglemu Ndefemu z MFK Karwina. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Petr Bolek
89′ Benjamin Čolič
Christián Herc70′
 64′ Patrik Brandner
Tomáš Ostrák
50′ Karol Mészáros
Lukáš Bartošák69′ 82′
83′ Filip Havelka
Lukáš Čmelík
89′ Pavel Novák
Marek Janečka
Lukáš Jánošík
Rajmund Mikuš82′
50′ Matej Mršič
Vojtěch Smrž70′
Matěj Valenta
Dávid Guba59′
83′ Fortune Akpan Bassey
Roman Haša82′

Przewaga drużyny Dynamo w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom MFK Karwina przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna MFK Karwina w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.