Dynamo Czeskie Budziejowice - FK Teplice 1-0 (0-0). Liga czeska - 1. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 1. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 25 lipca, zespół Dynamo wygrał z Teplicem 1-0 (0-0). Mecz na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach obejrzało 2 147 widzów.

1. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-07-25 16:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 2147 | Arbiter: Tomáš Klíma
Dynamo Czeskie Budziejowice
FK Teplice
1
0
O. Mihálik 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna Teplica wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie za Tomáša Vondrášeka wszedł David Černý.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukasa Skovajsę z Dynamo, a w 43. minucie Davida Ledeckiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał David Černý, piłkarz Teplica. Trener Dynamo postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Mateja Mršiča i na pole gry wprowadził napastnika Patrika Brandnera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie w jedenastce Dynamo doszło do zmiany. Petr Javorek wszedł za Patrika Hellebranda.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ondřej Mihálik dla zespołu Dynamo. Bramka padła w tej samej minucie. Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Teplica: Daniel Trubač, Pavel Moulis, David Ledecký, Alois Hyčka, na ich miejsce weszli: Štěpán Krunert, Josef Švanda, Jakub Maresz, Ruben Droehnle. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Hory, Michala Škody zajęli: Matěj Valenta, Fortune Akpan.

W 84. minucie arbiter pokazał kartkę Vojtěchowi Vorelowi z drużyny gospodarzy.

FK Teplice
84′ Vojtěch Vorel
Martin Chlumecký
28′ Lukas Skovajsa
Alois Hyčka82′
57′ Patrik Hellebrand
Lukasz Mareczek
57′ Matej Mršič
Tomáš Vondrášek19′
Patrik Čavoš
Pavel Moulis69′
77′ Jakub Hora
Robert Jukl
89′ Michal Škoda
Daniel Trubač69′
 61′ Ondřej Mihálik
Karel Hasil
57′ Petr Javorek
Josef Švanda69′
77′ Matěj Valenta
David Černý19′ 46′
89′ Fortune Akpan Bassey
Štěpán Krunert69′
57′ Patrik Brandner
Jakub Maresz69′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Teplica dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Dynamo w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.