Dynamo Czeskie Budziejowice - FK Mladá Boleslav 1-3 (0-1). Liga czeska - 22. kolejka 1. ligi czeskiej

7 marca na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się starcie 22. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Dynamo i FK Mlada Boleslav. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Mlada Boleslav 3-1.

22. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-03-07 14:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Arbiter: Jan Machálek
D. Douděra 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka FK Mlada Boleslav wygrała 13 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Dominik Mašek wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mlada Boleslav, strzelając gola w 17. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Michal Škoda.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Šimka z FK Mlada Boleslav, a w 43. minucie Marka Alvira z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Mlada Boleslav.

W 53. minucie w zespole FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Jan Šeda wszedł za Jakuba Diviša. W 64. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 74. minucie za Marka Matejovskiego wszedł Jiri Skalak. Chwilę później trener FK Mlada Boleslav postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Dominika Mašeka. Na boisko wszedł Milan Jirásek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Jonáš Vais, Ubong Ekpai, a na ich miejsce weszli Karol Mészáros, Marko Alvir.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Jiriemu Skalakowi, piłkarzowi gości.

Zawodnicy Dynamo otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Brandner. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Maksym Talovierov.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dynamo: Filipowi Havelce w 86. minucie i Petrowi Javorkowi w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Jakub Fulnek wszedł za Tomáša Malinskiego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania David Šimek dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Michal Škoda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mlada Boleslav w 90. minucie spotkania, gdy David Douděra strzelił trzeciego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Jakub Diviš
64′ (k.) Benjamin Čolič
Dominik Preisler
90′ Petr Javorek
Marek Matejovsky74′
77′ Karol Mészáros
Jaromír Zmrhal
Matej Mršič
Tomáš Malínský87′
86′ Filip Havelka
Samuel Dancák
43′ 77′ Marko Alvir
Dominik Mašek  17′ 75′
 84′ Patrik Brandner
Jakub Fulnek87′
77′ Ubong Moses Ekpai
Milan Jirásek75′
77′ Jonáš Vais
Jiri Skalak74′ 83′
Matěj Valenta
Václav Drchal

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy FK Mlada Boleslav dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka FK Mlada Boleslav w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.