Dynamo Czeskie Budziejowice - AC Sparta Praga 0-0. Liga czeska - 24. kolejka 1. ligi czeskiej

21 marca na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się spotkanie 24. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Dynamo i Spartej Pragi. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

24. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-03-21 16:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Arbiter: Ondřej Berka
Dynamo Czeskie Budziejowice
AC Sparta Praga
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 24 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko pięć.

Już w pierwszych minutach zespół Spartej Pragi próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie w drużynie Spartej Pragi doszło do zmiany. Andreas Aalen wszedł za Libora Kozaka.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Florin Nita z jedenastki gości. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Dame Diop, piłkarz Dynamo. W 70. minucie Srđan Plavšić zastąpił Adama Karabca.

Po chwili trener Dynamo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Karola Mészárosa. Na boisko wszedł Marko Alvir, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Po chwili trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Michal Trávník, a murawę opuścił Borzek Doczkal. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jonáš Vais, Matěj Valenta, a na ich miejsce weszli Matej Mršič, Patrik Brandner.

Borzek Doczkal84′
78′ Karol Mészáros
Srđan Plavšić70′
Petr Javorek
Adam Hložek
90′ Matej Mršič
David Pavelka
90′ Patrik Brandner
Ladislav Krejčí
49′ Dame Diop
Libor Kozak30′
Daniel Kerl
Milan Heča
Jirzi Kladrubsky
Andreas Aalen Vindheim30′
78′ Marko Alvir
Adam Karabec70′
Lukáš Jánošík
Michal Sáček
Jakub Kousal
Filip Souček
90′ Jonáš Vais
Michal Trávník84′
90′ Matěj Valenta
Ondřej Novotný

Trzy trafienia w słupek! Bramka drużyny Spartej Pragi wyglądała na zaczarowaną. Przewaga zespołu Spartej Pragi w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.