Bohemians Praha 1905 - Slezsky Fotbalovy Club Opava 2-0 (1-0). Liga -

22 maja na Dolicek w Pradze odbyło się spotkanie FORTUNAy pomiędzy drużynami Bohemiansu 1905 i Opavy. Mecz zakończył się zwycięstwem Bohemiansu 1905 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Pikula występującego w Opavie.

22 maja  na Dolicek w Pradze odbyło się spotkanie   FORTUNAy pomiędzy drużynami Bohemiansu 1905  i Opavy. Mecz zakończył się zwycięstwem Bohemiansu 1905 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Pikula występującego w Opavie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Bohemiansu 1905 wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Bramka padła po podaniu Jana Kovaříka.

Daniel Köstl wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bohemiansu 1905, zdobywając bramkę w 17. minucie starcia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Petr Hronek z drużyny Bohemiansu 1905. Była to 24. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bohemiansu 1905.

Drugą połowę jedenastka Opavy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tomasa Rataja, Samuela Siguta weszli Denis Kramar, Miloš Kopečný.

Zespół Opavy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bohemiansu 1905, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Jan Chramosta.

Chwilę później trener Bohemiansu 1905 postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michala Berana wszedł David Bartek, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Bohemiansu 1905 utrzymać prowadzenie. W 72. minucie w jedenastce Opavy doszło do zmiany. Adam Scudla wszedł za Mateja Helesica. W tej samej minucie za Davida Machacka wszedł Michal Bilek.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Davidowi Bartkowi z Bohemiansu 1905. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Opavy żadną kartką, natomiast zawodnikom Bohemiansu 1905 przyznał dwie żółte.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.