Bohemians Praha 1905 - FC Baník Ostrava 3-3 (3-1). Liga - 2. kolejka

W spotkaniu 2. kolejki FORTUNAy, które rozegrane zostało 6 sierpnia, jedenastka Bohemiansu 1905 zremisowała z Baníkiem Ostrava 3-3 (3-1). Mecz odbył się na Dolicek w Pradze.

W  spotkaniu 2. kolejki  FORTUNAy, które rozegrane zostało 6 sierpnia, jedenastka Bohemiansu 1905 zremisowała  z Baníkiem Ostrava  3-3 (3-1). Mecz odbył się na Dolicek w Pradze.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka Bohemiansu 1905 wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Baníka Ostrava nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Nemanja Kuzmanović. Bramka padła po podaniu Davida Buchty.

Drużyna Bohemiansu 1905 nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W siódmej minucie bramkę wyrównującą zdobył Petr Hronek. Sytuację bramkową stworzył Martin Dostal.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bohemiansu 1905 w 19. minucie spotkania, gdy Roman Kvet strzelił drugiego gola.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 22. minucie trafił Antonin Krapka. Asystę przy bramce zanotował Daniel Köstl.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Baníka Ostrava rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giglego Ndefe'a, Daniela Tetoura weszli Muhammed Sanneh, Karel Pojezny. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Jan Laštůvka z zespołu Baníka Ostrava.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie kontaktową bramkę dla drużyny Baníka Ostrava zdobył Jiří Klíma.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Baník Ostrava: Muhammedowi Sannehowi w 53. i Michalowi Frydrychowi w 61. minucie. W 64. minucie za Petra Jarona wszedł Eldar Sehić. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Petrowi Hronkowi, piłkarzowi Bohemiansu 1905.

Chwilę później trener Bohemiansu 1905 postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jana Kovaříka wszedł Martin Nový, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Bohemiansu 1905 nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie. W tej samej minucie w drużynie Bohemiansu 1905 doszło do zmiany. Matej Koubek wszedł za Davida Puškáča.

Zespół Baníka Ostrava wyrównał wynik meczu. W 79. minucie wynik ustalił Muhammed Tijani. Asystę zaliczył Muhammed Sanneh.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Ondrejowi Petrakowi z Bohemiansu 1905. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze Bohemiansu 1905: Adam Jánoš, Ladislav Muzik, a na ich miejsce weszli Ondrej Petrak, Roman Kvet. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Bohemiansu 1905 obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Bohemiansu 1905 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Baníka Ostrava w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.