Bohemians Praga - Dynamo 1-1 (0-0). Liga czeska - 21. kolejka 1. ligi czeskiej

W meczu 21. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 27 lutego, drużyna Bohemiansu Praga zremisowała z Dynamo 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Ďolíček w Pradze.

B. Čolič 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Dynamo wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Lukáš Havel z Dynamo. Była to 37. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Bohemiansu Praga rozpoczął w zmienionym składzie, za Antonína Vaníčeka, Matěja Pulkraba weszli David Bartek, Martin Dostál. W 68. minucie Petr Javorek został zastąpiony przez Jonáša Vaisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bohemiansu Praga w 72. minucie spotkania, gdy David Bartek zdobył pierwszą bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał David Bartek z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie w jedenastce Dynamo doszło do zmiany. Matej Mršič wszedł za Maksyma Talovierova. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Čolič. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Bohemiansu Praga doszło do zmiany. David Puškáč wszedł za Tomasza Necida. W 83. minucie kartkę dostał Josef Jindřišek, piłkarz Bohemiansu Praga. Trener Bohemiansu Praga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vojtěcha Nováka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Daniel Krch.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w zespole Bohemiansu Praga za Petra Hronka wszedł Ibrahim Div-Keïta, a w drużynie Dynamo Matěj Valenta zmienił Patrika Čavoša. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Maksym Talovierov76′
86′ Daniel Krch
Martin Králik
86′ Petr Hronek
Benjamin Čolič  79′ (k.)
46′ Antonín Vaníček
Filip Havelka
83′ Josef Jindřišek
Petr Javorek68′
Jan Vondra
Lukas Skovajsa
Roman Květ
Matěj Valenta86′
80′ Tomasz Necid
Patrik Brandner
46′ Matěj Pulkrab
Marko Alvir
Hugo Jan Bačkovský
Jaroslav Drobny
46′  72′ 76′ David Bartek
Pavel Novák
46′ Martin Dostál
Patrik Čavoš86′
Daniel Köstl
Lukáš Jánošík
86′ Vojtěch Novák
Karol Mészáros
86′ Ibrahim Div-Keïta
Matej Mršič76′
80′ David Puškáč
Jonáš Vais68′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Bohemiansu Praga, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Dynamo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.