Bohemians 1905 Praga - Slavia Praga 0-0. Liga czeska - 29. kolejka 1. ligi czeskiej

W meczu 29. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 25 kwietnia, drużyna Bohemiansu Praga zremisowała z Slavią Praga 0-0. Starcie odbyło się na Stadionie Ďolíček w Pradze.

29. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-04-25 18:30 | Stadion: Stadion Ďolíček | Arbiter: Pavel Julínek
Bohemians 1905 Praga
Slavia Praga
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 20 razy, zremisował 10, a przegrał tylko pięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartkę dostał Daniel Krch z Bohemiansu Praga.

W 31. minucie Daniel Köstl został zastąpiony przez Vojtěcha Nováka. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Jiří Bederka, zawodnik gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Slavii Praga postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Jakuba Hromadę i na pole gry wprowadził napastnika Micka van Burena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Ibrahim Traoré wszedł za Nicolae Stanciu.

Po chwili trener Bohemiansu Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Pavel Osmančík, a murawę opuścił Till Schumacher. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bohemiansu Praga: David Puškáč, Ibrahim Div-Keïta, na ich miejsce weszli: Tomasz Necid, Matěj Pulkrab. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stanislava Tecla, Murphy'ego Dorleya zajęli: Jan Kuchta, Abdulla Helal. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petra Hronka z Bohemiansu Praga, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Abdullę Helal z drużyny przeciwnej.

Ondřej Kolář
38′ Jiří Bederka
Ondřej Kúdela
Jan Vondra
Simon Désiré Sylvanus Deli
31′ Daniel Köstl
Tomáš Holeš
Martin Dostál
Lukáš Masopust
77′ Petr Hronek
Petr Sevčík
Vladislav Levin
Nicolae Claudiu Stanciu61′
71′ Till Sebastian Schumacher
Jan Bořil
18′ Daniel Krch
Jakub Hromada61′
86′ Ibrahim Div-Keïta
Stanislav Tecl74′
71′ David Puškáč
Michal Beran
31′ Vojtěch Novák
Ibrahim Benjanim Traoré61′
71′ Tomasz Necid
Abdulla Yusuf Helal86′ 90′
71′ Pavel Osmančík
Jan Kuchta74′
86′ Matěj Pulkrab
Mick van Buren61′

Jedenastka Bohemiansu Praga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Slavii Praga pokazał jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.