Bohemians 1905 Praga - SFC Opava 0-0. Liga czeska - 14. kolejka 1. ligi czeskiej

27 stycznia na Stadionie Ďolíček w Pradze odbył się pojedynek 14. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Bohemiansu Praga i SFC Opava. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

14. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-01-27 16:00 | Stadion: Stadion Ďolíček | Arbiter: Ondřej Cieslar
Bohemians 1905 Praga
SFC Opava
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Bohemiansu Praga wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Kamil Vacek z Bohemiansu Praga.

W 73. minucie w zespole Bohemiansu Praga doszło do zmiany. Jan Vodháněl wszedł za Matěja Pulkraba. Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Václava Juřenę, zawodnika SFC Opava.

W tej samej minucie trener SFC Opava postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Václav Juřena, a murawę opuścił Tomáš Čvančara. A kibice Bohemiansu Praga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vojtěcha Nováka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Roman Květ. W 90. minucie Kamil Vacek zastąpił Tomasza Necida.

W doliczonej szóstej minucie spotkania sędzia przyznał kartkę Vilémowi Fendrichowi z zespołu gości.

Karol Mondek90′
90′ Antonín Vaníček
Aleš Nešický
80′ Roman Květ
Patrik Hellebrand
Vladislav Levin
Lukáš Holík90′
43′ 90′ Kamil Vacek
Lukáš Kania
David Puškáč
Jan Schaffartzik
73′ Matěj Pulkrab
Dalibor Večerka90′
90′ Petr Hronek
Jakub Vrana
80′ Vojtěch Novák
René Dedič
73′ Jan Vodháněl
Teodor Janjus
90′ Tomasz Necid
Václav Juřena75′ 75′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom SFC Opava przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna SFC Opava w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.