Bohemians 1905 Praga - Banik Ostrawa 1-1 (0-0). Liga czeska - 27. kolejka 1. ligi czeskiej

16 kwietnia na Stadionie Ďolíček w Pradze odbył się mecz 27. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Bohemiansu Praga i Banika Ostrawa. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Dyjan 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Banika Ostrawa wygrał aż 17 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko siedem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Fillę z Banika Ostrawa, a w 39. minucie Romana Květa z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Banika Ostrawa rozpoczął w zmienionym składzie, za Muhammeda Sanneha wszedł Jakub Pokorný. Kibice Banika Ostrawa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nemanję Kuzmanoviča. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Martin Fillo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 57. minucie David Puškáč został zastąpiony przez Antonína Vaníčeka. Niedługo później trener Bohemiansu Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Vojtěch Novák, a murawę opuścił Roman Květ. Vojtěch Novák nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. W 71. minucie Tomáš Zajíc został zmieniony przez Ondřeja Šašinkę, a za Daniela Tetoura wszedł na boisko Dyjan, co miało wzmocnić drużynę Banika Ostrawa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasza Necida na Pavela Osmančíka.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Adam Jánoš z Banika Ostrawa. Była to 78. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Banika Ostrawa w 84. minucie spotkania, gdy Dyjan zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jiří Fleišman.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Daniel Kosek, Ibrahim Div-Keïta, a na ich miejsce weszli Jan Vondra, Till Schumacher. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Vojtěch Novák. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jan Lasztuvka
87′ Jan Vondra
Jiří Fleišman
39′ 70′ Roman Květ
Filip Kaloč
Vladislav Levin
Martin Fillo31′ 46′
87′ Till Sebastian Schumacher
Gigli Nsungani Ndefe
Petr Hronek
Adam Jánoš78′
71′ Tomasz Necid
Daniel Tetour79′
57′ David Puškáč
Tomáš Zajíc71′
Marek Kouba
Viktor Budinský
87′ Daniel Kosek
Jakub Pokorný46′
Daniel Krch
David Buchta
70′  90′ (k.) Vojtěch Novák
Dyjan Carlos de Azevedo79′  84′
57′ Antonín Vaníček
Daniel Holzer
87′ Ibrahim Div-Keïta
Nemanja Kuzmanovič46′
71′ Pavel Osmančík
Ondřej Šašinka71′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Banika Ostrawa w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.