Bohemians 1905 Praga - AC Sparta Praga 1-2 (1-1). Liga czeska - 33. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 33. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 23 maja, jedenastka Bohemiansu Praga przegrała ze Spartą Pragą 1-2 (1-1). Mecz na Stadionie Ďolíček w Pradze obejrzało 734 widzów.

33. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-23 17:00 | Stadion: Stadion Ďolíček | Widzów: 734 | Arbiter: Ondřej Berka
D. Pavelka 61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 23 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Spartej Pragi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie Lukáš Juliš dał prowadzenie swojej drużynie. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się David Puškáč.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie kartkę obejrzał Martin Dostál z Bohemiansu Praga. Trener Spartej Pragi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adama Karabca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jens Moberg-Karlsson. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartej Pragi w 61. minucie spotkania, gdy David Pavelka zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Borzek Doczkal.

W 64. minucie kartką został ukarany Tomáš Wiesner, piłkarz Spartej Pragi. Chwilę później trener Bohemiansu Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Ibrahim Div-Keïta, a murawę opuścił David Puškáč. W 68. minucie Ladislav I został zastąpiony przez Matěja Polidara.

Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Bohemiansu Praga i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Tomáš Wiesner64′
86′ Daniel Krch
David Pavelka  61′
Jiří Bederka
Dávid Hancko
53′ Martin Dostál
Matěj Hanousek
72′ Roman Květ
Michal Sáček
Vladislav Levin
Jens David Joacim Moberg-Karlsson61′
72′ Jan Vondra
Ladislav Krejczi68′
90′ Petr Hronek
Filip Souček78′
 35′ 65′ David Puškáč
Borzek Doczkal
74′ Tomasz Necid
Lukáš Juliš  1′ 87′
Marek Kouba
Milan Heča
Adam Kadlec
Andreas Aalen Vindheim
72′ Daniel Kosek
Martin Vitík
72′ Vojtěch Novák
Adam Karabec61′
Kamil Vacek
Matěj Polidar68′
65′ Ibrahim Div-Keïta
Michal Trávník
86′ Pavel Osmančík
Martin Yankov Minchev87′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Spartej Pragi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.