Banik Ostrawa - Slovan Liberec 1-0 (1-0). Liga czeska - 9. kolejka 1. ligi czeskiej

27 stycznia na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się mecz 9. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i Slovanu Liberec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Banika Ostrawa 1-0.

9. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-01-27 16:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Arbiter: Pavel Julínek
Banik Ostrawa
Slovan Liberec
1
0
T. Zajíc 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Slovanu Liberec wygrał aż 25 razy, zremisował 16, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Tomáš Zajíc dla zespołu Banika Ostrawa. Bramka padła w tej samej minucie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Slovan Liberec: Michaelowi Rabušicowi w 15. i Ondřejowi Karafiátowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Banika Ostrawa.

W 58. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Mariosowi Pourzitidisowi z Slovanu Liberec. W 59. minucie Michael Rabušic został zmieniony przez Imada Rondicia.

W tej samej minucie w zespole Slovanu Liberec doszło do zmiany. Youssouf Mara wszedł za Mariosa Pourzitidisa. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Jiříego Fleišmana, piłkarza gospodarzy. Trener Banika Ostrawa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ondřeja Šašinkę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Azevedo.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jhon Mosquera, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w tej samej minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Nemani Kuzmanovičowi i Filipowi Kaločowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Marios Pourzitidis58′ 59′
69′ Jiří Fleišman
Jan Mikula
70′ Dyjan Carlos de Azevedo
Ondřej Karafiát40′ 74′
Adam Jánoš
Martin Koscelník
84′ Daniel Holzer
Michal Sadílek
84′ Daniel Tetour
Jhon Edison Mosquera Rebolledo90′ 90′
90′ 90′ Nemanja Kuzmanovič
Jakub Pešek
 5′ 70′ Tomáš Zajíc
Michael Rabušic15′ 59′
Viktor Budinský
Filip Nguyen
70′ Gigli Nsungani Ndefe
Michal Fukala
90′ Jakub Pokorný
Michal Faško74′
84′ 90′ Filip Kaloč
Youssouf Kamso Mara59′
José Mena Rodríguez
Kristian Michal
84′ Roman Potočný
Jan Šulc
70′ Ondřej Šašinka
Imad Rondić59′

Drużyna Slovanu Liberec miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Slovanu Liberec, a piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół Banika Ostrawa w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.