Banik Ostrawa - FK Mladá Boleslav 2-1 (0-1). Liga czeska - 28. kolejka 1. ligi czeskiej

W spotkaniu 28. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 20 kwietnia, drużyna Banika Ostrawa wygrała z FK Mlada Boleslav 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie.

28. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-04-20 15:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Arbiter: Pavel Orel
Jiří Klíma 10'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół FK Mlada Boleslav wygrał aż 17 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy FK Mlada Boleslav otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jiří Klíma. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Ladislav Takács.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Tomáš Malínský z drużyny gości. Była to 30. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Mlada Boleslav.

W 56. minucie Nemanja Kuzmanovič został zmieniony przez Daniela Tetoura. W tej samej minucie trener Banika Ostrawa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ondřej Šašinka, a murawę opuścił Tomáš Zajíc.

W 62. minucie w drużynie FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Václav Drchal wszedł za Jiříego Klímę. W 64. minucie sędzia ukarał kartką Ladislava Takácsa, zawodnika gości. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Dyjan. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 69. minucie w zespole Banika Ostrawa doszło do zmiany. David Buchta wszedł za Giglego Nsunganiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Banika Ostrawa w 74. minucie spotkania, gdy Daniel Tetour zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył David Buchta.

Po chwili trener FK Mlada Boleslav postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Tomáša Ladrę. Na boisko wszedł Jiri Skalak, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Lukáš Budínský został zmieniony przez Marka Matejovskiego, co miało wzmocnić jedenastkę FK Mlada Boleslav. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dyjana na Jakuba Pokornego w 87. minucie oraz Adama Jánoša na Martina Fillę w tej samej minucie. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Samuel Dancák z FK Mlada Boleslav.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Samuel Dancák79′
 66′ (k.) 87′ Dyjan Carlos de Azevedo
Tomáš Ladra76′
69′ Gigli Nsungani Ndefe
Tomáš Malínský30′
87′ Adam Jánoš
Jaromír Zmrhal
56′ Nemanja Kuzmanovič
Lukáš Budínský76′
56′ Tomáš Zajic
Jiří Klíma  10′ 62′
Viktor Budinský
Petr Mikulec
87′ Jakub Pokorný
Antonín Křapka
69′ David Buchta
Radim Řezník
87′ Martin Fillo
Dominik Mašek
Yira Collins Sor
Marek Matejovsky76′
56′  74′ Daniel Tetour
Jiri Skalak76′
56′ Ondřej Šašinka
Václav Drchal62′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FK Mlada Boleslav przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FK Mlada Boleslav w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.