Banik Ostrawa - FK Jablonec 2-1 (2-1). Liga czeska - 19. kolejka 1. ligi czeskiej

14 lutego na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbyło się spotkanie 19. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i Jablonca. Mecz zakończył się zwycięstwem Banika Ostrawa 2-1.

19. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-02-14 14:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Arbiter: Ondřej Berka
V. Kubista 20'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki jedenastka Jablonca wygrała 19 razy i zanotowała 12 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Banika Ostrawa w 17. minucie spotkania, gdy Dyjan strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół Jablonca nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Vojtěch Kubista. Sytuację bramkową stworzył Libor Holík.

W 38. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dyjan z Banika Ostrawa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Trener Banika Ostrawa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nemanja Kuzmanovič, a murawę opuścił Tomáš Zajíc. W 62. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 63. minucie za Ivana Schranza wszedł Patrik Haitl. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Banika Ostrawa doszło do zmiany. Pepe Mena wszedł za Ondřeja Šašinkę. Trener Jablonca postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Jana Kroba i na pole gry wprowadził napastnika Jana Chramostę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 83. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Jablonca i dwie drużynie przeciwnej.

Jan Hanuš
83′ Martin Fillo
Jan Krob78′
83′ Adam Jánoš
Vladimir Jovović84′ 88′
 17′ (k.), 38′ (k.) 90′ Dyjan Carlos de Azevedo
Miloš Kratochvíl 62′ (k.)
80′ Daniel Holzer
Vojtěch Kubista  20′ 89′
90′ Daniel Tetour
Ivan Schranz63′
78′ Ondřej Šašinka
Jakub Považanec
46′ Tomáš Zajíc
Martin Doležal
Viktor Budinský
Vlastimil Hrubý
Jan Juroška
Patrik Haitl63′
80′ Jaroslav Svozil
Michal Jeřábek
90′ David Buchta
Jakub Podaný88′
90′ Filip Kaloč
David Štěpánek
46′ Nemanja Kuzmanovič
Tomáš Smejkal
78′ José Mena Rodríguez
Jan Chramosta78′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Banika Ostrawa, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Jablonca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.