Banik Ostrawa - FC FASTAV Zlín 5-1 (4-0). Liga czeska - 2. kolejka 1. ligi czeskiej

1 sierpnia na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się mecz 2. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i FASTAV Zlin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Banika Ostrawa 5-1. Spotkanie obejrzało 4 602 widzów.

2. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-08-01 16:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 4602 | Arbiter: Pavel Julínek
T. Poznar 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół Banika Ostrawa wygrał aż 12 razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Banika Ostrawa w dziewiątej minucie spotkania, gdy David Lischka strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jiří Fleišman.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Banika Ostrawa, zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie wynik na 2-0 podwyższył Yira Sor. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Jiří Fleišman.

W 26. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił David Lischka z Banika Ostrawa. Asystę przy bramce zanotował Nemanja Kuzmanovič.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Ladislav Almási. W zdobyciu bramki pomógł Daniel Tetour.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FASTAV Zlin wyszła w zmienionym składzie, za Roberta Hrubego wszedł Jakub Janetzký.

Niedługo później David Buchta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Banika Ostrawa, strzelając kolejnego gola w 51. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Yiry Sora.

W 56. minucie Róbert Matějov zastąpił Martina Nečasa. W 57. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Jiří Klíma, Dyjan, Roman Potočný, a na ich miejsce weszli Ladislav Almási, Yira Sor, David Buchta. Po chwili trener FASTAV Zlin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Cheicka Oumara. Na boisko wszedł David Tkac, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze FASTAV Zlin odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Tomáš Poznar. Asystę przy golu zaliczył Marek Hlinka.

Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FASTAV Zlin i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Martin Cedidla87′
 9′, 26′ 90′ David Lischka
Václav Procházka
Jiří Fleišman
Róbert Matějov56′
82′ Filip Kaloč
Cheick Oumar Conde66′
 13′ 57′ Yira Collins Sor
Youba Dramé
 51′ 57′ David Buchta
Antonín Fantiš
71′ Daniel Tetour
Marek Hlinka
Nemanja Kuzmanovič
Robert Hrubý46′
 34′ 57′ Ladislav Almási
Tomáš Poznar  70′
Radovan Murin
Matěj Rakovan
Jakub Pokorný
Jakub Kolář
71′ Lukáš Budínský
Martin Nečas56′
57′ Dyjan Carlos de Azevedo
Dominik Simerský
82′ Adam Jánoš
Martin Fillo
57′ Roman Potočný
Jakub Janetzký46′ 81′
57′ Jiří Klíma
David Tkac66′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FASTAV Zlin przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka FASTAV Zlin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.