Banik Ostrawa - FC FASTAV Zlín 4-2 (2-0). Liga czeska - 32. kolejka 1. ligi czeskiej

15 maja na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbyło się starcie 32. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i FASTAV Zlin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Banika Ostrawa 4-2. Na stadionie zasiadło 1 044 widzów.

32. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-15 17:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 1044 | Arbiter: Radek Dubravsky
M. Hlinka 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Banika Ostrawa wygrała aż 11 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Banika Ostrawa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie bramkę zdobył Daniel Tetour. Asystę zanotował Jiří Fleišman.

W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomáša Poznara z FASTAV Zlin, a w 23. minucie Jakuba Pokornego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Banika Ostrawa, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie wynik na 2-0 podwyższył Tomáš Zajíc. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył David Buchta.

W 40. minucie kartką został ukarany Filip Kaloč, piłkarz Banika Ostrawa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FASTAV Zlin wyszedł w zmienionym składzie, za Youbę Dramé wszedł Lamin Jawo.

Niedługo później Pedro Martínez wywołał eksplozję radości wśród kibiców FASTAV Zlin, zdobywając bramkę w 52. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Tomáš Poznar.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Hlinka. Bramka padła po podaniu Antonína Fantiša.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petra Buchtę z FASTAV Zlin, a w 64. minucie Daniela Tetoura z drużyny przeciwnej. W 65. minucie Yira Sor został zmieniony przez Dyjana. W 66. minucie w drużynie FASTAV Zlin doszło do zmiany. Stanislav Dostál wszedł za Matěja Rakovana.

Zawodnicy Banika Ostrawa odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie David Buchta dał prowadzenie swojej jedenastce. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Asystę zaliczył Filip Kaloč.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Dyjan z zespołu gospodarzy. Kibice FASTAV Zlin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Martinsa Toutou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Martínez.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tomáš Zajíc z Banika Ostrawa. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał David Buchta.

Na murawie, jak to często zdarzało się Banikowi Ostrawa w tym sezonie, pojawił się Martin Fillo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Davida Buchtę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Markowi Hlince, piłkarzowi gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-2.

Martin Cedidla
23′ Jakub Pokorný
Petr Buchta58′
Patrizio Stronati
Václav Procházka
Jiří Fleišman
Róbert Matějov
40′ Filip Kaloč
Marek Hlinka  54′ 90′
65′ Yira Collins Sor
Pedro Martínez García  52′ 77′
 72′ 83′ David Buchta
Youba Dramé46′
 2′ 64′ 88′ Daniel Tetour
Dominik Janošek88′
88′ Nemanja Kuzmanovič
Tomáš Poznar19′
 33′, 82′ 88′ Tomáš Zajíc
Antonín Fantiš
Viktor Budinský
Stanislav Dostál66′
83′ Martin Fillo
Jakub Kolář
Muhammed Sanneh
Dominik Simerský
65′ 74′ Dyjan Carlos de Azevedo
David Tkac88′
88′ Daniel Holzer
Lukáš Vraštil
88′ Ondřej Šašinka
Lamin Jawo46′
88′ Daniel Šmiga
Martins Toutou Mpondo77′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Banika Ostrawa, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Banika Ostrawa w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.