Banik Ostrawa - AC Sparta Praga 0-0. Liga czeska - 15. kolejka 1. ligi czeskiej

17 stycznia na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się mecz 15. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i Spartej Pragi. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

15. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-01-17 18:30 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Arbiter: Miroslav Zelinka
Banik Ostrawa
AC Sparta Praga
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 spotkań zespół Spartej Pragi wygrał 31 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 30. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Spartej Pragi wyszedł w zmienionym składzie, za Ladislava I wszedł Adam Karabec. W 72. minucie Martin Yankov zastąpił Michala Trávníka.

W 77. minucie w drużynie Banika Ostrawa doszło do zmiany. Roman Potočný wszedł za Nemanję Kuzmanoviča. Trener Banika Ostrawa postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Daniela Holzera i na pole gry wprowadził napastnika Tomáša Zajíca, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Adam Jánoš z Banika Ostrawa. Była to 87. minuta spotkania.

W samej końcówce starcia w drużynie Banika Ostrawa doszło do zmiany. Gigli Ndefe wszedł za Daniela Tetoura.

Dominik Plechatý
34′ Jakub Pokorný
Matěj Hanousek
86′ Daniel Holzer
Ladislav Krejczi30′ 46′
87′ Adam Jánoš
Borzek Doczkal42′
89′ Daniel Tetour
Martin Yankov Minchev72′
77′ Nemanja Kuzmanovič
Lukáš Juliš
Viktor Budinský
Milan Heča
89′ Gigli Ndefe
Filip Šilhart
77′ Roman Potočný
Michal Trávník72′
86′ Tomáš Zajíc
Libor Kozak

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Banika Ostrawa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.