Banik Ostrawa - 1. FC Slovácko 1-2 (1-1). Liga czeska - 11. kolejka 1. ligi czeskiej

16 października na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbyło się spotkanie 11. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i FC Slovácko. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Slovácko 2-1. Starcie obejrzało 7 713 widzów.

11. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-10-16 16:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 7713 | Arbiter: Ondřej Ginzel
L. Sadílek 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka FC Slovácko wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze FC Slovácko otworzyli wynik. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Václav Jurečka. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Stanislavowi Hofmannowi, piłkarzowi FC Slovácko.

Zawodnicy Banika Ostrawa odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie Daniel Tetour wyrównał wynik meczu z karnego.

W 41. minucie kartkę obejrzał Jiří Fleišman z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Roman Potočný z Banika Ostrawa. Była to 53. minuta spotkania. W 64. minucie Adam Jánoš zastąpił Filipa Kaloča.

A trener FC Slovácko wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jana Navrátila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Milan Petrżela. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Patrik Šimko, Rigino Cicilia, a na ich miejsce weszli Michal Kohút, Daniel Holzer.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lukáš Sadílek wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Slovácko, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. Asystę zaliczył Jan Navrátil.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Banika Ostrawa doszło do zmiany. David Buchta wszedł za Jana Juroškę. W tej samej minucie trener Banika Ostrawa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Dyjan, a murawę opuścił Roman Potočný. W 86. minucie Jiří Klíma został zmieniony przez Ondřeja Chvěję, a za Daniela Tetoura wszedł na boisko Jakub Pokorný, co miało wzmocnić drużynę Banika Ostrawa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Sadíleka na Josefa Divíšeka.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Filip Nguyen
76′ Jan Juroška
Michal Tomič
Jaroslav Svozil
Stanislav Hofmann31′
David Lischka
Michal Kadlec
41′ Jiří Fleišman
Jan Kalabiška
Nemanja Kuzmanovič
Marek Havlík
Gigli Nsungani Ndefe
Milan Petrżela64′
53′ 76′ Roman Potočný
Lukáš Sadílek  75′ 90′
 32′ (k.) 86′ Daniel Tetour
Daniel Holzer71′
64′ Adam Jánoš
Michal Kohút71′
86′ Jiří Klíma
Václav Jurečka  5′
Viktor Budinský
Pavol Bajza
86′ Jakub Pokorný
Josef Divíšek90′
76′ David Buchta
Petr Reinberk
Lukáš Budínský
Patrik Šimko71′
86′ Ondřej Chvěja
Marko Merdović
76′ Dyjan Carlos de Azevedo
Jan Navrátil64′
64′ Filip Kaloč
Rigino Cicilia71′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Slovácko przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka FC Slovácko w drugiej połowie dokonała czterech zmian.