Reklama

Reklama

AC Sparta Praga - FK Teplice 7-2 (4-1). Liga czeska - 25. kolejka 1. ligi czeskiej

3 kwietnia na Generali Česká pojišťovna Arena w Pradze odbyło się starcie 25. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Spartej Pragi i Teplica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Spartej Pragi 7-2.

3 kwietnia  na Generali Česká pojišťovna Arena w Pradze odbyło się starcie  25. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Spartej Pragi  i Teplica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Spartej Pragi 7-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Jedenastka Spartej Pragi wygrała aż 24 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Adam Hložek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 13. minucie spotkania, gdy Ladislav II strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Borzek Doczkal.

Reklama

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Jukl. Asystę zaliczył Tomáš Kučera.

Zespół Teplica ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie Ladislav II ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Asystę przy golu zaliczył Srđan Plavšić.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Robertowi Juklowi z zespołu gości. Była to 28. minuta starcia.

W 29. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Ladislav II ze Spartej Pragi. W 38. minucie za Aloisa Hyčkę wszedł David Černý.

W 39. minucie w jedenastce Teplica doszło do zmiany. Šimon Gabriel wszedł za Ondreja Mazucha. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niestety Luděk Němeček bramkarz Teplica nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Tomasza Grigara - rezerwowego bramkarza drużyny.

W 53. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Teplica Jan Knapík.

Niedługo później Matěj Polidar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, strzelając kolejnego gola w 59. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Adama Hložeka.

Chwilę później trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Jens Moberg-Karlsson, a murawę opuścił Srđan Plavšić. W tej samej minucie w jedenastce Spartej Pragi doszło do zmiany. Adam Karabec wszedł za Borzka Doczkala.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 61. minucie spotkania, gdy Tomáš Wiesner zdobył siódmą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Adam Karabec.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Patrik Žitný. Asystę przy bramce zanotował Pavel Moulis.

W 85. minucie w zespole Teplica doszło do zmiany. Admir Ljevaković wszedł za Lukasza Mareczka. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 7-2.

Jedenastka Spartej Pragi była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Teplica przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.

11 kwietnia zespół Teplica rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FK Mladá Boleslav. Tego samego dnia Slavia Praga będzie przeciwnikiem jedenastki Spartej Pragi w meczu, który odbędzie się w Pradze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL