AC Sparta Praga - Banik Ostrawa 3-1 (1-0). Liga czeska - 31. kolejka 1. ligi czeskiej

9 maja na Generali Česká pojišťovna Arena w Pradze odbyło się starcie 31. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Spartej Pragi i Banika Ostrawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spartej Pragi 3-1. Pojedynek obejrzało 1 430 widzów.

31. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-09 19:30 | Stadion: Generali Česká pojišťovna Arena | Widzów: 1430 | Arbiter: Ondřej Lerch
D. Buchta 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Jedenastka Spartej Pragi wygrała aż 31 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 10.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartką został ukarany Matěj Polidar, zawodnik Spartej Pragi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 37. minucie spotkania, gdy Jens Moberg-Karlsson zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Spartej Pragi.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukáša Juliša ze Spartej Pragi, a w 55. minucie Ondřeja Šašinkę z drużyny przeciwnej. W 57. minucie za Daniela Tetoura wszedł Nemanja Kuzmanovič.

Trener Banika Ostrawa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tomáša Zajíca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ondřej Šašinka. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się David Buchta. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Adam Karabec, a murawę opuścił Lukáš Juliš. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Banik Ostrawa: Jiříemu Fleišmanowi w 71. i Jaroslavowi Svozilowi w 74. minucie.

Niedługo później Borzek Doczkal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. Asystę zaliczył Michal Sáček.

Między 81. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Spartej Pragi: Jens Moberg-Karlsson, Michal Sáček, na ich miejsce weszli: Martin Yankov, Matěj Hanousek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dyjana, Adama Jánoša zajęli: Yira Sor, Jaroslav Svozil. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Ondrzejowi Czelustce z Spartej Pragi.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Spartej Pragi, strzelając kolejnego gola. W 88. minucie wynik na 3-1 podwyższył Adam Hložek. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Borzek Doczkal.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Yirze Sor i Davidowi Pavelce. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Martin Fillo
83′ Ondrzej Czelustka
Jakub Pokorný
Dávid Hancko
Patrizio Stronati
30′ Matěj Polidar
Jiří Fleišman71′
90′ David Pavelka
Adam Jánoš81′
 37′ 81′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Dyjan Carlos de Azevedo81′
 88′ Adam Hložek
David Buchta  65′
82′ Michal Sáček
Filip Kaloč
 79′ Borzek Doczkal
Daniel Tetour57′
54′ 68′ Lukáš Juliš
Ondřej Šašinka55′ 58′
Milan Heča
Viktor Budinský
82′ Matěj Hanousek
Muhammed Sanneh
Martin Vitík
Jaroslav Svozil81′ 74′
68′ Adam Karabec
Daniel Holzer
Michal Trávník
Nemanja Kuzmanovič57′
81′ Martin Yankov Minchev
Yira Collins Sor81′ 90′
Ondřej Novotný
Tomáš Zajic58′

Drużyna Banika Ostrawa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Banika Ostrawa w drugiej połowie dokonała czterech zmian.