AC Sparta Praga - 1. FC Slovácko 1-0 (0-0). Liga czeska - 27. kolejka 1. ligi czeskiej

W spotkaniu 27. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 18 kwietnia, zespół Spartej Pragi wygrał z FC Slovácko 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Generali Česká pojišťovna Arena w Pradze.

27. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-04-18 18:30 | Stadion: Generali Česká pojišťovna Arena | Arbiter: Pavel Julínek
AC Sparta Praga
1. FC Slovácko
1
0
T. Wiesner 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 21 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 30. minucie Ondrzej Czelustka został zastąpiony przez Filipa Součeka.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Jana Klimenta, piłkarza FC Slovácko. W 63. minucie w jedenastce Spartej Pragi doszło do zmiany. Tomáš Wiesner wszedł za Jensa Moberga-Karlssona.

W tej samej minucie trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Srđan Plavšić, a murawę opuścił Ladislav I. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Martin Vitík z drużyny gospodarzy.

Bramkarz FC Slovácko wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 70. minucie bramkę zdobył Tomáš Wiesner. Asystę przy golu zanotował Srđan Plavšić.

Na murawie, jak to często zdarzało się FC Slovácko w tym sezonie, pojawił się Michal Tomič, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Václava Jurečkę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Spartej Pragi: Matějowi Polidarowi i Filipowi Součekowi.

Petr Reinberk
68′ Martin Vitík
Stanislav Hofmann
30′ Ondrzej Czelustka
Michal Kadlec
90′ Matěj Polidar
Josef Divíšek82′
Ladislav Krejčí
Marek Havlík
63′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Milan Petrżela82′
63′ Ladislav Krejczi
Michal Kohút75′
David Pavelka
Lukáš Sadílek
85′ Borzek Doczkal
Václav Jurečka73′
Adam Hložek
Jan Kliment53′
Milan Heča
Pavol Bajza
63′  70′ Tomáš Wiesner
Jaromir Srubek
85′ Adam Karabec
Patrik Šimko82′
63′ Srđan Plavšić
Michal Tomič73′
30′ 90′ Filip Souček
Daniel Mareček
Michal Trávník
Jakub Rezek82′
Martin Yankov Minchev
Filip Kubala75′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Spartej Pragi, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.