AC Sparta Praga - 1. FC Brno 6-1 (6-1). Liga czeska - 34. kolejka 1. ligi czeskiej

29 maja na Generali Česká pojišťovna Arena w Pradze odbył się pojedynek 34. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Spartej Pragi i FC Brno. Starcie zakończyło się zwycięstwem Spartej Pragi 6-1. Na stadionie stawiło się 2 983 widzów.

34. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-29 17:00 | Stadion: Generali Česká pojišťovna Arena | Widzów: 2983 | Arbiter: Jan Machálek
J. Hladík 5'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 31 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze FC Brno otworzyli wynik. W piątej minucie Jan Hladík dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Adam Hložek. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek.

Prawie natychmiast Adam Hložek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, strzelając kolejnego gola w 14. minucie spotkania. Asystę zanotował Borzek Doczkal.

Jedenastka FC Brno ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie Adam Hložek hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartej Pragi w 30. minucie spotkania, gdy Matěj Polidar strzelił czwartego gola.

W 32. minucie swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Adam Hložek ze Spartej Pragi. Asystę przy golu zaliczył Ladislav I.

W 42. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Brno Jan Sedlák. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-1.

Trener FC Brno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jakuba Přichystala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adrián Čermák. Drugą połowę drużyna FC Brno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jana Hlavicę, Jana Sedláka, Rudolfa Reitera weszli Lukáš Endl, David Jambor, Jan Moravec. Także w zespole Spartej Pragi w czasie przerwy zaszły zmiany, za Adama Hložeka wszedł Lukáš Juliš.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Davidowi Jamborowi z drużyny gości. W 64. minucie Michal Sáček zastąpił Michala Trávníka. W tej samej minucie trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adam Karabec, a murawę opuścił Jens Moberg-Karlsson.

W 70. minucie Ondřej Pachlopník został zmieniony przez Daniela Filę, co miało wzmocnić jedenastkę FC Brno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dávida Hanckę na Martina Vitíka w tej samej minucie oraz Ladislava I na Martina Yankova w tej samej minucie. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Martin Vitík, piłkarz gospodarzy.

Luděk Pernica
70′ Dávid Hancko
Pavel Dreksa
 30′ Matěj Polidar
Ondřej Pachlopník70′
David Pavelka
Peter Štepanovský
64′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Adrián Čermák46′
82′ Ladislav Krejczi
Rudolf Reiter46′
64′ Michal Sáček
Jan Sedlák 42′ (samob.) 46′
Borzek Doczkal
Jan Hladík  5′
 9′ (k.), 14′, 26′, 32′ 46′ Adam Hložek
Antonín Růsek
František Kotek
Martin Šustr
Matěj Hanousek
Lukáš Endl46′
70′ 76′ Martin Vitík
Lukáš Kryštůfek
64′ Adam Karabec
Jan Moravec46′
64′ Michal Trávník
David Jambor46′ 48′
82′ Martin Yankov Minchev
Daniel Fila70′
46′ Lukáš Juliš
Jakub Přichystal46′

Drużyna Spartej Pragi była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.