28. kolejka Ligi Czeskiej: MFK Karwina - FC FASTAV Zlín 2-0 (1-0)

W spotkaniu 28. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 13 kwietnia, jedenastka MFK Karwina wygrała z FASTAV Zlin 2-0 (1-0). Mecz na Městský Stadión w Karwinie obejrzało 2 114 widzów.

28. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-13 15:30 | Stadion: Městský Stadión | Widzów: 2114 | Arbiter: M. Matejcek
MFK Karwina
FC FASTAV Zlín
2
0
T. Wagner 2'
L. Budínský 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół FASTAV Zlin wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz jeden remis.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MFK Karwina w drugiej minucie spotkania, gdy Tomas Wagner strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 35. minucie na plac gry wszedł Lukáš Železník, a murawę opuścił Ondřej Bačo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MFK Karwina.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jánowi Krivákowi z jedenastki gospodarzy. Była to 54. minuta pojedynku. W 66. minucie Marek Hlinka został zmieniony przez Pabla Podia.

Chwilę później trener MFK Karwina postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Davida Gubę wszedł Benjamin Čolić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie MFK Karwina utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie MFK Karwina udało się strzelić gola i wygrać.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna MFK Karwina, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Lukáš Budínský. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 82. minucie Róbert Matějov został zmieniony przez Alexandra Jakubova, co miało wzmocnić zespół FASTAV Zlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriela Ba na Bojana Leticia oraz Ondřeja Lingra na Martina Bukatę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Ondřej Bačo35′
54′ Ján Krivák
Lukáš Bartošák
Milan Rundić
Petr Buchta
Timotej Záhumenský
Zoran Gajić
83′ Adriel D'Avila Ba Loua
Libor Holík
 81′ Lukáš Budínský
Róbert Matějov82′
71′ Dávid Guba
Marek Hlinka66′
89′ Ondřej Lingr
Petr Jiracek
Vojtěch Smrž
Vakhtang Tchanturishvili
 2′ Tomas Wagner
Tomáš Poznar
Jiří Ciupa
Stanislav Dostál
71′ Benjamin Čolič
Adnan Dżafić
83′ Bojan Letić
Pablo Joaquin Podio66′
89′ Martin Bukata