27. kolejka Ligi Czeskiej: Slovan Liberec - FK Jablonec 0-0

7 kwietnia na Stadionie u Nisy odbył się pojedynek 27. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Slovanu Liberec i Jablonca. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 6 856 widzów.

27. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-07 15:30 | Stadion: Stadion u Nisy | Widzów: 6856 | Arbiter: . Houdek
Slovan Liberec
FK Jablonec
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 starć jedenastka Slovanu Liberec wygrała 27 razy i zanotowała 14 porażek oraz 14 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 22. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 56. minucie Jan Sýkora został zastąpiony przez Jakuba Pešeka. W 58. minucie sędzia przyznał kartkę Tomášowi Břečce z Jablonca.

Trener Jablonca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Miloša Kratochvíla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bogdan Vătăjelu. W 73. minucie Roman Potočný został zmieniony przez Kamsa Marę, co miało wzmocnić zespół Slovanu Liberec. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladimira Jovovicia na Alejandra Acostę. W 75. minucie kartkę dostał Petar Musa, piłkarz gospodarzy.

Po chwili trener Slovanu Liberec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Jan Pázler, a murawę opuścił Petar Musa. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Jablonca doszło do zmiany. Tomáš Pilík wszedł za Michala Travnika.

Vladimir Jovović82′
56′ Jan Sykora
Jakub Považanec43′
75′ 84′ Petar Musa
Michal Trávník42′ 88′
22′ 73′ Roman Potočný
Andrej Fábry
73′ Youssouf Kamso Mara
Miloš Kratochvíl59′
56′ Jakub Pešek
Tomáš Pilík88′
84′ Jan Pázler
Jan Chramosta

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Jablonca, a w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.