27. kolejka Ligi Czeskiej: Sigma Ołomuniec - MFK Karwina 3-2 (2-1)

7 kwietnia na Andrův stadion w Ołomuńcu odbyło się starcie 27. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i MFK Karwina. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sigmy Ołomuniec 3-2. Spotkanie obejrzało 4 145 widzów.

27. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-07 15:30 | Stadion: Andrův stadion | Widzów: 4145 | Arbiter: O. Pechanec
O. Lingr 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Sigmy Ołomuniec wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy objęła prowadzenie. W drugiej minucie Václav Jemelka dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Piłkarze gości nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Lukáš Budínský. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Timotejowi Záhumenskiemu z MFK Karwina. Była to 41. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sigmy Ołomuniec w 42. minucie spotkania, gdy Šimon Falta strzelił drugiego gola.

W 48. minucie kartkę obejrzał Jakub Yunis z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy MFK Karwina odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Ondřej Lingr.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Po godzinie gry wynik ustalił Jakub Yunis.

Kibice Sigmy Ołomuniec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Milana Lalkoviča. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jiří Texl. W 67. minucie Pavel Dreksa został zastąpiony przez Martina Bukatę. W 69. minucie Jakub Yunis został zmieniony przez Martina Nespora, a za Pavela Dvořáka wszedł na boisko Roman Polom, co miało wzmocnić jedenastkę Sigmy Ołomuniec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Gubę na Bojana Leticia oraz Ondřeja Lingra na Jana Suchana.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Martin Berkovec
 2′ Václav Jemelka
Timotej Záhumenský41′
 42′ Šimon Falta
Adriel D'Avila Ba Loua
Lukáš Kalvach
Lukáš Budínský  9′
Jakub Plšek
Dávid Guba74′
62′ Jiří Texl
Ondřej Lingr  55′ 87′
88′ Pavel Dvořák
Vojtěch Smrž
 61′ 48′ 69′ Jakub Yunis
Tomas Wagner
Aleš Mandous
Jiří Ciupa
Juraj Chvátal
Bojan Letić74′
88′ Roman Polom
Martin Bukata67′
Mojmír Chytil
Soufiane Dramé
Vaclav Pilarz
Michal Faško
62′ Milan Lalkovič
Petr Galuška
69′ Martin Nespor
Jan Suchan87′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.