27. kolejka Ligi Czeskiej: Dukla Praga - Slavia Praga 1-5 (0-3)

W pojedynku 27. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 6 kwietnia, jedenastka Dukli Praga skompromitowała się z Slavią Praga 1-5 (0-3). Mecz na Stadionie Juliska w Pradze obejrzało 7 765 widzów.

T. Souček 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 12 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Praga w 13. minucie spotkania, gdy Lukáš Masopust zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Dukli Praga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Miroslav Stoch. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Josef Hušbauer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, zdobywając kolejną bramkę w 22. minucie meczu. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Josef Hušbauer z Slavii Praga. W 63. minucie za Vojtěcha Hadaščoka wszedł Pablo González.

W 64. minucie w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Petr Ševčík wszedł za Lukáša Masopusta. Chwilę później trener Slavii Praga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Jana Bořila. Na boisko wszedł Michal Frydrych, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 74. minucie w jedenastce Slavii Praga doszło do zmiany. Mick van Buren wszedł za Milana Szkodę.

A trener Dukli Praga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Uroša Đuranovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Lukáš Holík. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie gola pocieszenia strzelił David Doudera.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Dukli Praga doszło do zmiany. Samuel Dancák wszedł za Jána Duricę. Jedyną żółtą kartkę w meczu otrzymał Jakub Podany z Dukli Praga. Była to 84. minuta pojedynku. W 87. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jan Holenda osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W doliczonym czasie gry wynik na 1-5 podwyższył Tomáš Souček.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-5.

Jan Bořil66′
 77′ David Douděra
Vladimír Coufal
80′ Ján Durica
Alex Král
84′ Jakub Podaný
Lukáš Masopust  13′ 64′
74′ Lukáš Holík
Tomáš Souček  90′
63′ Vojtěch Hadaščok
Miroslav Stoch  18′
87′ Jan Holenda
Milan Szkoda74′
Matúš Hruška
Přemysl Kovář
80′ Samuel Dancák
Petr Ševčík64′
74′ Uroš Duranović
Ibrahim Benjanim Traoré
63′ Pablo González Juárez
Mick van Buren74′

Zespół Slavii Praga zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Slavii Praga żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył jedną żółtą i jedną czerwoną.