27. kolejka Ligi Czeskiej: Bohemians 1905 Praga - FK Mladá Boleslav 0-0

W starciu 27. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna Bohemiansu Praga zremisowała z FK Mlada Boleslav 0-0. Mecz na Stadionie Ďolíček w Pradze obejrzało 4 401 widzów.

27. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-07 15:30 | Stadion: Stadion Ďolíček | Widzów: 4401 | Arbiter: O. Lerch
Bohemians 1905 Praga
FK Mladá Boleslav
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka FK Mlada Boleslav wygrała aż 13 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marek Matejovsky z FK Mlada Boleslav. Była to 26. minuta spotkania.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alekseya Tataeva z FK Mlada Boleslav, a w 58. minucie Lukáša Pokornego z drużyny przeciwnej. W 59. minucie za Pavela Buchę wszedł Dominik Mašek.

W 60. minucie Josef Jindřišek został zmieniony przez Kamila Vacka, co miało wzmocnić zespół Bohemiansu Praga . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Wiesnera na Ewertona. W 61. minucie kartkę otrzymał Antonín Vaníček z jedenastki gospodarzy. Niedługo później trener Bohemiansu Praga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Davida Puškáča. Na boisko wszedł Abdulla Helal, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Marco Tulio, zawodnik FK Mlada Boleslav. W 85. minucie Marek Matejovsky został zmieniony przez Petra Mareša, co miało wzmocnić drużynę FK Mlada Boleslav. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rudolfa Reitera na Jana Vodháněla.

Aleksey Tataev56′
58′ Lukáš Pokorný
Tomáš Wiesner68′
60′ Josef Jindřišek
Pavel Bucha59′
Vladislav Levin
Jakub Fulnek
86′ Rudolf Reiter
Michal Hubínek
61′ Antonín Vaníček
Marek Matejovsky26′ 85′
75′ David Puškáč
Petr Mareš85′
60′ Kamil Vacek
Dominik Mašek59′
86′ Jan Vodháněl
Ewerton Paixão da Silva68′
75′ Abdulla Yusuf Helal
Adam Provazník

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza FK Mlada Boleslav. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 11 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Bohemiansu Praga, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.