27. kolejka Ligi Czeskiej: Banik Ostrawa - FK Teplice 3-1 (3-1)

W starciu 27. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna Banika Ostrawa zwyciężyła z Teplicem 3-1 (3-1). Mecz na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie obejrzało 10 786 widzów.

27. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-07 15:30 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 10786 | Arbiter: P. Ardeleanu
J. Hora 24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania zespół Teplica wygrał 13 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Banika Ostrawa otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Nemanja Kuzmanovič.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Banika Ostrawa w 22. minucie spotkania, gdy Nemanja Kuzmanovič strzelił drugiego gola.

Piłkarze Teplica szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Hora. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Banika Ostrawa, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie pokonał bramkarza Dame Diop. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę otrzymał Alois Hyčka z drużyny gości. W 34. minucie Soune Daniel zastąpił Daniela Trubača. W 45. minucie sędzia ukarał kartką Jana Kuchtę, zawodnika gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Teplicu w tym sezonie, pojawił się Jan Hoszek, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Admira Ljevakovicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 62. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Teplica doszło do zmiany. Jan Knapík wszedł za Tomáša Vondrášeka. Niedługo później trener Banika Ostrawa postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Milana Jiráseka wszedł Arťom Mešaninov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Banika Ostrawa utrzymać prowadzenie. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Jakub Šašinka, Jakub Bolf, a na ich miejsce weszli Dame Diop, Nemanja Kuzmanovič.

Tomasz Grigar
62′ Martin Fillo
Pavel Čmovš
Jiří Fleišman
Michal Jeřábek
78′ Denis Granečný
Admir Ljevaković46′
88′ Milan Jirásek
Patrik Žitný
 26′ 90′ Dame Diop
Martin Jindráček
 14′, 22′ 90′ Nemanja Kuzmanovič
Jan Kuchta45′
Viktor Budinský
Jakub Diviš
Lukáš Lehnert
Jan Hoszek46′ 80′
88′ Artem Meshchaninov
Jan Knapík75′
90′ Jakub Bolf
Matěj Radosta
David Buchta
Daniel Trubač34′
Aleš Mooc
David Bezdička
90′ Jakub Šašinka

Piłkarze Banika Ostrawa obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.