27. kolejka Ligi Czeskiej: AC Sparta Praga - FC FASTAV Zlín 2-0 (0-0)

W meczu 27. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 8 kwietnia, drużyna Spartej Pragi wygrała z FASTAV Zlin 2-0 (0-0). Mecz na Generala Arena w Pradze obejrzało 9 325 widzów.

B. Tetteh 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań zespół Spartej Pragi wygrał 15 razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Spartej Pragi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FASTAV Zlin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Vakhtang Tchanturishvili z jedenastki gości. Była to 37. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie Martin Hasek został zastąpiony przez Srđana Plavšicia. Między 58. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie w drużynie Spartej Pragi doszło do zmiany. Benjamin Tetteh wszedł za Vaclava Drchala.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartej Pragi w 67. minucie spotkania, gdy Adam Hložek strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Prawie natychmiast Benjamin Tetteh wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, strzelając kolejnego gola w 70. minucie meczu. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FASTAV Zlin doszło do zmiany. Pavel Vyhnal wszedł za Lukáša Železníka. Po chwili trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Adnan Dżafić, a murawę opuścił Róbert Matějov. W 88. minucie w jedenastce FASTAV Zlin doszło do zmiany. Alexander Jakubov wszedł za Josefa Hnaníčeka.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Eldar Ćivić ze Spartej Pragi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Davida Moberga-Karlssona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Josef Hnaníček65′ 88′
57′ Martin Hasek
Libor Holík
58′ Guélor Kanga Kaku
Róbert Matějov80′
88′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Marek Hlinka
Michal Sáček
Petr Jiracek
62′ Václav Drchal
Vakhtang Tchanturishvili37′
 67′ Adam Hložek
Lukáš Železník72′
Milan Heča
Stanislav Dostál
88′ Eldar Ćivić
Alexander Jakubov88′
57′ Srđan Plavšić
Patrik Slaměna
62′  70′ 65′ Benjamin Tetteh
Pavel Vyhnal72′

Zespół Spartej Pragi był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Jedenastka FASTAV Zlin zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.