27. kolejka Ligi Czeskiej: 1. FC Slovácko - Viktoria Pilzno 0-1 (0-1)

7 kwietnia na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherské Hradiště odbył się pojedynek 27. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FC Slovácko i Viktorii Pilzno. Starcie zakończyło się zwycięstwem Viktorii Pilzno 1-0. Na stadionie zasiadło 5 173 widzów.

27. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-07 18:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 5173 | Arbiter: E. Marek
1. FC Slovácko
Viktoria Pilzno
0
1
P. Hroszovsky 27'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Viktorii Pilzno wygrała 14 razy i zanotowała trzy porażki oraz siedem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Michal Kadlec zastąpił Domagoja Franicia.

W 27. minucie kartkę dostał Marek Havlík, piłkarz FC Slovácko.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Viktorii Pilzno zdobył z rzutu karnego Patrik Hroszovsky. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomáša Chorego z Viktorii Pilzno, a w 44. minucie Domagoja Franicia z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viktorii Pilzno.

W 69. minucie w zespole FC Slovácko doszło do zmiany. Haris Harba wszedł za Jaroslava Diviša. Chwilę później trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Tomáš Hořava, a murawę opuścił Aleš Čermák.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Josef Divíšek z jedenastki gospodarzy. W 83. minucie w zespole Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Jan Kovařík wszedł za Joela Kaymbę. Trener FC Slovácko postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jana Juroškę i na pole gry wprowadził napastnika Filipa Holoszkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry w zespole Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Marek Bakoš wszedł za Jana Kopica. W drugiej połowie nie padły gole.

Alesz Hruszka90′
79′ Josef Divíšek
Jakub Brabec
86′ Stanislav Hofmann
Roman Hubnik
83′ Jan Juroška
David Limbersky
15′ Michal Kadlec
Radim Řezník
Vlastimil Daníček
Aleš Čermák73′
27′ Marek Havlík
Patrik Hroszovsky  27′ (k.)
Jan Kalabiška
Joel Ngandu Kayamba83′
Jan Navrátil
Jan Kopic90′
69′ Jaroslav Diviš
Roman Prochazka86′
Tomáš Zajíc
Tomáš Chorý31′
Michal Daněk
Matusz Kozaczik
15′ 44′ Domagoj Franić
Tomáš Hořava73′
69′ Haris Harba
Jan Kovařík83′
83′ Filip Holoszko
Marek Bakoš90′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom FC Slovácko, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.