22. kolejka 2. ligi: FK Pardubice - Viktoria Żiżkov Praga 2-1 (0-0)

W meczu 22. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół Pardubic zwyciężył z Viktorią Żiżkov 2-1 (0-0). Mecz na Stadionie K Vinici obejrzało 423 widzów.

22. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-13 13:00 | Stadion: Stadion K Vinici | Widzów: 423 | Arbiter: J. Vojkovsky
I. Sukenník 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Viktorii Żiżkov wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Adam Fousek z Pardubic.

Na drugą połowę drużyna Pardubic wyszła w zmienionym składzie, za Adama Fouska wszedł Pavel Sokol. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Mariana Burdę, zawodnika Viktorii Żiżkov.

W tej samej minucie w zespole Viktorii Żiżkov doszło do zmiany. Elvis Sukisa wszedł za Josefa Bazala.

Dopiero w drugiej połowie Tomáš Solil wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pardubic, zdobywając bramkę w 68. minucie pojedynku.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 71. minucie Igor Sukenník wyrównał wynik meczu.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Martinowi Antlowi, piłkarzowi gości. W 80. minucie Pavel Cerny zastąpił Lee Sang-Hyeoka. W tej samej minucie w jedenastce Pardubic doszło do zmiany. Daniel Kovář wszedł za Ladislava Mužíka.

W 84. minucie kartkę obejrzał Tomáš Solil z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Daniel Kovář.

W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy Viktorii Żiżkov: Jonas Auer, Karel Hejný, a na ich miejsce weszli Ondřej Žežulka, Luboš Tusjak. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Ondřej Žežulka
45′ Adam Fousek
Josef Bazal
Jan Jeřábek
Petr Rothe
Ladislav Mužík
Igor Sukenník  71′
 68′ 84′ Tomáš Solil
Luboš Tusjak
Emil Tischler
Jakub Urbanec
Pavel Cerny Jr.
Filip Kubala

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.